joomla templates top joomla templates template joomla

ODDAJ KREW!!!

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

altNa co dzień niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, ze krew jest lekiem ratującym życie, a jedynym jej źródłem jest człowiek. Krew jest potrzebna codziennie ponieważ jest lekiem bezcennym , którego pomimo wielu prób i ogromnego postępu w medycynie nie udało się wytworzyć poza ustrojem człowieka . Oddając krew ratujesz życie i sprawiasz, że dzięki Twojej decyzji Ktoś będzie mógł obchodzić kolejne urodziny, przeżyć kolejne wakacje. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zaopatruje w krew 125 szpitali i klinik województwa śląskiego. Nie przechodź obojętnie obok placówek służby krwi oraz ambulansów do poboru krwi. Odpowiednia, stała rezerwa krwi to bezpieczeństwo nas wszystkich, gdyż nigdy nie wiadomo w jakim momencie będziemy zmuszeni sami lub nasi bliscy z niej skorzystać.

Na krew czekają m.in. pacjenci po urazach, wypadkach, biorcy przeszczepów szpiku, wątroby, chorzy na nowotwory, dzieci i noworodki.

Jeżeli ;
- czujesz się zdrowy
- ważysz nie mniej niż 50 kg
- jesteś osobą pełnoletnią i nie przekroczyłeś 65 roku życia
- jesteś gotów do uratowania komuś życia

Zgłoś się do RCKiK w Katowicach
- po lekkim posiłku
- z dokumentem tożsamości

Każdy krwiodawca może uzyskać bezpłatne wyniki swoich badań ( oznaczenie grupy krwi, morfologię , badania wirusologiczne )
Informacje – www.rckik-katowice.com.pl
Dział Organizacyjny Dyrektor Tel. 32 20 87 459 dr n. med. Stanisław Dyląg