joomla templates top joomla templates template joomla

Nowy katowicki dworzec

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Nowy katowicki dworzec jest już otwarty

Prawie 6 000 m kw. powierzchni, 31 punktów handlowych, 49 kamer monitoringu, dziewięć kas i dwa punkty obsługi podróżnych oraz inteligentny system zarządzania obiektem

- to nowa hala dworca w Katowicach oficjalnie oddana (29 października br.) do użytku.
– Nadszedł moment, gdy jesteśmy gotowi przekazać dworzec pasażerom – powiedziała podczas ceremonii otwarcia nowej stacji PKP w Katowicach Agata Brzezieńska, menedżer z Neinver Polska. Po prawie dwóch latach budowy mieszkańcy i przyjezdni otrzymali jeden z najbardziej nowoczesnych dworców w kraju. – Ten dworzec jest symbolem zmian zachodzących na kolei – przekonywał Sławomir Nowak, Minister Transportu, życząc jednocześnie, by to miejsce „służyło najlepiej i najdłużej”.

Wnętrze dworca zaskakuje przestronnością i prostotą; wykorzystano tu przede wszystkim szkło, stal nierdzewną i surowy beton. – Pamiętam, że w tym miejscu był kiedyś dom, w którym pracowała moja mama – wspominał prof. Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu UE. – Województwo śląskie zasłużyło na ten dworzec. Powinniśmy sobie pogratulować. To ten rodzaj inwestycji, który powinniśmy popierać – mówił, przypominając przybyłym gościom, że dworzec powstał w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

– To projekt, który zmieni wizerunek Katowic i będzie miał wpływ na rozwój miasta – mówił Jose Maria Losantos y del Campo, założyciel i Prezydent Grupy Neinver, wyrażając przekonanie, że nowa katowicka stacja zostanie przyjęta z uznaniem. Również Prezydent Katowic Piotr Uszok wspominał o niewątpliwie pozytywnym wpływie nowego dworca na to, jak postrzegana będzie stolica Górnego Śląska. – Chciałbym i życzę, by ten dworzec służył przez wiele lat mieszkańcom i przyjezdnym – mówił, dokonując symbolicznego przełożenia zwrotnicy, dopełniając tym samym ceremonię otwarcia.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież