joomla templates top joomla templates template joomla

GTL-LOT obsłuży dwa frachtowe Boeingi 747 z Katowic do Buenos Aires

Agnieszka Gwarek/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

altDziś (17.06) GTL-LOT Usługi Lotniskowe Sp. z o.o. obsłuży na terenie lotniska Katowice-Pyrzowice dwie operacje cargo z Katowic do Buenos Aires z międzylądowaniem technicznym na tankowanie w Dakarze. Dwa ładunki po 70 ton towaru każdy zostanie przetransportowanych przez dwa Boeingi 747-400F linii Atlas Air.

Dziś nad ranem spółka GTL-LOT wykonała obsługę rejsu cargo z Katowic do Buenos Aires. Kolejny rejs zostanie obsłużony dziś pomiędzy godziną 13 a 16. Dwa Boeingi 747-400F linii Atlas Air przetransportują towar do Argentyny . Początkowo handlingiem operacji miało zająć się lotnisko w Berlinie, jednak coraz lepsze zaplecze techniczne spółki oraz wzrost specjalizacji pozwala na dynamiczny rozwój łańcucha czarterowego GTL-LOT i uczestnictwo w coraz większych operacjach – mówi Jacek Plis, Prezes Zarządu GTL-LOT.

Operacja jest wynikiem udanej współpracy brokera czarterowego, operatora logistycznego oraz GTL-LOT odpowiedzialnego za operacyjne przygotowanie rejsu.

To już druga operacja cargo o tak dużej skali i zasięgu realizowana przez GTL-LOT Usługi Lotniskowe w ostatnim czasie. Miesiąc temu spółka obsłużyła pierwszy lot czarterowy cargo z Japonii. Rosyjskie linie lotnicze POLET przetransportowały wówczas do Polski ponad 70 ton części dla tyskiej fabryki silników samochodowych.

Operacje pokazują coraz większą konkurencyjność Katowic na rynku przewozów lotniczych cargo w Europie Środkowej. Jej dalszy wzrost ma być możliwy dzięki oddaniu do eksploatacji nowego pasa startowego o lepszych parametrach oraz nowego centrum obsługi cargo lotniczego w 2014 roku – dodaje Jacek Plis.