joomla templates top joomla templates template joomla

Lato z biblioteką

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

altBiblio-ESKapad@ to tegoroczne hasło akcji „Lato z Książką”, organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Katowicach. Dla dzieci, które wakacje spędzają w mieście, od 28 czerwca do 31 sierpnia, od wtorku do czwartku w godzinach od 10.00 do 13.00, w 18 filiach bibliotecznych przygotowaliśmy szereg ciekawych imprez i spotkań tematycznych. Naszym celem jest zapoznanie dzieci i młodzieży z ideą starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury oraz ze wszystkimi hasłami promującymi Katowice jako kandydata do ESK 2016.

Podczas akcji zaplanowano m.in. konkursy: wiedzy o mieście, literackie, fotograficzne, plastyczne, zawody sportowe, poza tym wyjścia do kina, teatru, atrakcyjne gry i zabawy w plenerze, zajęcia kulinarne, zajęcia warsztatowe i komputerowe, których głównym celem będzie nauka zasad bezpiecznego poruszania się w Internecie.

Najaktywniejsi wezmą udział w wycieczkach, związanych tematycznie z Międzynarodowym Rokiem Lasów, tj. 25 lipca do Nadleśnictwa w Ustroniu i 23 sierpnia do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu Uroczyste zakończenie akcji „Lato z Książką” odbędzie się 22 sierpnia w Muzeum – „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

Wykaz filii biorących udział w akcji „Lato z Książką”: Filia nr 3, ul. Gliwicka 93, Załęże, Filia nr 4, ul. Poniatowskiego 14, Śródmieście, Filia nr 6, ul. Bytomska 8 a, Wełnowiec, Filia nr 10, ul. Ks. Radockiego 70 a, Ochojec, Filia nr 11, ul. Grażyńskiego 47. Koszutka, Filia nr 12, ul. Barlickiego 5, Załęska Hałda, Filia nr 16, ul. Wajdy 21, Bogucice, Filia nr 17, ul. Ks. Ściegiennego 45, Wełnowiec, Filia nr 19, Obrońców Westerplatte 10, Szopienice, Filia nr 20, ul. Strzelców Bytomskich 21 b, Dąbrówka Mała, Filia nr 23, ul. Paderewskiego 65, Os. Paderewskiego, Filia nr 25, ul. Bolesława Chrobrego 2, Os. Tysiąclecie, Filia nr 26, ul. Samsonowicza 27, Murcki, Filia nr 27, ul. Szarych Szeregów 62, Kostuchna, Filia nr 28, ul. Uniczowska 36, Podlesie, Filia nr 30, ul. Rybnicka 11, Śródmieście, Filia nr 32, ul. Grzyśki 19 a, Ligota, Filia nr 33, ul. Ks. Markiefki 44 a, Bogucice,

Szczegóły na stronie www.mbp.katowice.pl KONKURS! Zatrzymane w kadrze – zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na prace (fotografia, film, prezentacja multimedialna) dotyczące: miejsc, osób, wydarzeń szczególnie wartych przypomnienia i utrwalenia. Konkurs jest przeprowadzany w ramach projektu „Zatrzymać historię”, na realizację którego Biblioteka otrzymała dotację w programie grantowym Bank Ambitnej Młodzieży Fundacji Banku Zachodniego WBK. Regulamin dostępny na www.mbp.katowice.pl Prace zostaną zaprezentowane na wystawie zorganizowanej w jednej z filii Biblioteki, a także opublikowane w serwisie www.mbp.katowice.pl. Na uczestników czekają cenne nagrody. Zapraszamy!