joomla templates top joomla templates template joomla

Głosuj na Nikiszowiec

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

altWrzawa wokół Nikiszowca nie cichnie od wielu już lat. O ożywieniu tej części Katowic rozmawiają władze miasta i regionu, dyskutują dziennikarze i środowiska artystyczne. A w Centrum Informacji Turystycznej turyści pytają, jak tam dotrzeć.

Nie bezpodstawnie przez wielu Nikiszowiec nazywany jest cudem architektury. Fakt ten docenił także Prezydent RP, wpisując w tym roku dzielnicę na listę pomników historii. Życie toczące się w zabytkowych ceglanych murach Nikiszowca coraz mniej ma wspólnego z kopalniami i węglem. Magia zrewitalizowanego osiedla szczególnie oddziałuje na malarzy, poetów, pisarzy i filmowców.

Dziś każdy z miłośników Nikisza ma okazję przyczynić się do tego, by o katowickiej perle dowiedział się cały kraj. Podczas wakacji na łamach miesięcznika „National Geographic Traveler” będzie trwał plebiscyt „7 nowych cudów Polski”. Redakcja periodyku wybrała 35 najciekawszych miejsc, na które można głosować do 15 września br. Oddać głos można za pośrednictwem sms-a (każdy może głosować wielokrotnie). O szczegółach można przeczytać na stronie www.national-geographic.pl/artykuly/galeria/plebiscyt-polska-jest-najfajniejsza/ Wszyscy, którzy wezmą udział w głosowaniu, mają szansę wygrać wiele atrakcyjnych nagród. Wyniki poznamy w październiku.