joomla templates top joomla templates template joomla

Dom na sprzedaż - Przybynów

M.K./Myszkow.name, info/foto: dobrydom.name włącz . Opublikowano w Region Śląski

Na sprzedaż oferujemy atrakcyjny budynek rekreacyjny o powierzchni użytkowej 35 m² znajdujący się na działce rekreacyjnej o powierzchni 749 m².

Nasze drzewo, możemy sobie je wyciąć od 1 stycznia bez zezwolenia i zbędnych kosztów. Na tego typu zmianę czekano od lat

T.W./eSerwis.info; info: Urząd Miasta, Ministerstwo Środowiska; fot: Paweł Orzech/Jesienny Spacer 2015 włącz . Opublikowano w Śląskie aktualności

Od lat pobierano opłatę za wycięcie własnego prywatnego drzewa. Od 1 stycznia 2017 roku zmieniły się przepisy. Nasze drzewo, możemy wyciąć kiedy mamy na to ochotę, chyba, że jest to pomnik przyrody, albo znajduje się w strefie ochronnej.

Gliwice nie chcą oddać czołgu. Zabytek ma trafić do muzeum w Bydgoszczy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Śląskie aktualności

Gliwiczanie nie chcą oddać czołgu. Mowa o zabytku, jakim jest T-34, oryginalny pojazd pancerny produkcji radzieckiej z okresu II wojny światowej, który stoi jako pomnik u zbiegu ulic Jasnogórskiej i Powstańców Warszawy.

Strażacy wydobyli ciało mężczyzny. Został zasypany podczas kopania studni

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Śląskie kryminalne

Strażacy wydobyli ciało mężczyzny, który został przysypany ziemią w siedmiometrowym wykopie. - Dostaliśmy informacje, że na głębokości około 7-8 metrów jest uwięziony mężczyzna, który został na tej głębokości w trakcie kopania studni. 

Rekordowa liczba interwencji GOPR. W lipcu 36 razy wychodzili w góry

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Śląskie aktualności

36 interwencji w ciągu jednego miesiąca. W te wakacje ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego mają ręce pełne roboty. - W porównaniu do poprzednich wakacji - wtedy to były cztery do sześciu, góra dziesięć interwencji - teraz jest to swego rodzaju rekord - mówi Jerzy Siodłak z beskidzkiej grupy GOPR. 

Kiedy przyjechała policja zadźgana kobieta leżała martwa w pokoju, zatrzymano podejrzanego syna. Prokurator prowadzi postępowanie

T.N./eSerwis.info; info: Komenda Policji, Częstochowa, fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Śląskie kryminalne

Prokuratura Rejonowa w Zawierciu prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa 58-letniej mieszkanki Mierzęcic, która w nocy z 24/25 stycznia 2017 roku zaatakowana została nożem przez własnego syna 25 – letniego Krzysztofa D. Mężczyzna w dniu tragedii był bardzo pobudzony i zachowywał się agresywnie wobec domowników. 

Pożar kamienicy

Dawid Dorobisz/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Śląskie kryminalne

Poddasze spalone. 25 osób ewakuowanych z kamienicy przy Dęblińskiej

Poznaj nową maturę

A.W./eSerwis.info;info/fot.: mojamatura włącz . Opublikowano w Śląskie aktualności

Numer 6, a w nim: Arkusz maturalny zgodny z nową formułą matury na 2017 rok: 

W grupę pielgrzymów wjechał samochód osobowy. 14 osób poszkodowanych

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Śląskie kryminalne

Samochód osobowy prowadzony przez jednego z organizatorów pielgrzymki wjechał w grupę pątników w miejscowości Zawady w powiecie kłobuckim. Poszkodowanych jest 14 osób. Policjanci ustalają, dlaczego kierowca nie zatrzymał się i wjechał w idących ludzi. 

Dzikie wyścigi i potrącony ośmiolatek. "Nieprzytomny, w ciężkim stanie"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Śląskie kryminalne

Ścigający się w Koziegłowach na Śląsku kierowcy spowodowali wypadek. W jego wyniku ośmiolatek w ciężkim stanie trafił do szpitala w Częstochowie. - Urządzili sobie na drodze ”tor wyścigowy” - wynika z relacji świadków wypadku.