joomla templates top joomla templates template joomla

Nasze drzewo, możemy sobie je wyciąć od 1 stycznia bez zezwolenia i zbędnych kosztów. Na tego typu zmianę czekano od lat

T.W./eSerwis.info; info: Urząd Miasta, Ministerstwo Środowiska; fot: Paweł Orzech/Jesienny Spacer 2015 włącz . Opublikowano w Śląskie aktualności

Od lat pobierano opłatę za wycięcie własnego prywatnego drzewa. Od 1 stycznia 2017 roku zmieniły się przepisy. Nasze drzewo, możemy wyciąć kiedy mamy na to ochotę, chyba, że jest to pomnik przyrody, albo znajduje się w strefie ochronnej.

Rekordowa liczba interwencji GOPR. W lipcu 36 razy wychodzili w góry

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Śląskie aktualności

36 interwencji w ciągu jednego miesiąca. W te wakacje ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego mają ręce pełne roboty. - W porównaniu do poprzednich wakacji - wtedy to były cztery do sześciu, góra dziesięć interwencji - teraz jest to swego rodzaju rekord - mówi Jerzy Siodłak z beskidzkiej grupy GOPR. 

Mniejsze promieniowanie i dokładny obraz. Nowy angiograf ratuje pacjentów na Śląsku

Agencja TVN/x-news włącz . Opublikowano w Śląskie aktualności

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju pozyskała nowoczesny angiograf dwupłaszczyznowy. - Nie mieliśmy wątpliwości, nie wahaliśmy się. Choć ten aparat kosztował 5 mln 400 tys. zł - przyznaje Barbara Daniel z Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego, dzięki któremu możliwy był zakup. 

Setki ludzi bez wody. W wodociągu znaleziono bakterie coli

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Śląskie aktualności

Prawie 300 osób nie może korzystać z ujęcia wody pitnej w Piasku, niedaleko Częstochowy. Do miejscowego wodociągu dostała się bakteria coli. Mieszkańcom nie wolno używać wody nawet do mycia. W dostawy zaopatruje ich Zakład Gospodarki Komunalnej. 

Macierewicz na obchodach rocznicy zrzutu cichociemnych wspomniał "poległych pod Smoleńskiem"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Śląskie aktualności

Antoni Macierewicz podczas sobotnich (13.02) uroczystości upamiętniających 75. rocznicę pierwszego udanego zrzutu cichociemnych do okupowanej Polski nawiązał do katastrofy smoleńskiej. - Wspominając bohaterstwo tych, którzy tutaj wylądowali, musimy przypomnieć bohaterstwo tych, którzy polegli w ciągu późniejszych lat walki o niepodległość.

Poznaj nową maturę

A.W./eSerwis.info;info/fot.: mojamatura włącz . Opublikowano w Śląskie aktualności

Numer 6, a w nim: Arkusz maturalny zgodny z nową formułą matury na 2017 rok: 

Żywiec najbardziej zanieczyszczonym miastem w Europie. "Pierwsze słyszę. A nie Kraków??

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Śląskie aktualności

Żywiec znalazł się na pierwszym miejscu listy najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie. Raport dotyczący skażenia powietrza przygotowała Światowa Organizacja Zdrowia. W pierwszej pięćdziesiątce najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej aż 33 jest polskich, z czego aż 13 leży na obszarze województwa śląskiego.

Lekarze z Zabrza zoperowali serce półrocznej Mai. Bez otwierania klatki piersiowej

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Śląskie aktualności

Lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu przeprowadzili innowacyjną operację korygującą wadę serca niemowlęcia. U pięciomiesięcznej Mai stwierdzono nieprawidłowe połączenie aorty z tętnicą płucną, tak zwane okienko, przez które przeciekała krew. Mogło to doprowadzić do nadciśnienia płucnego, a w konsekwencji do uszkodzenia układu sercowo-naczyniowego. 

Górnicy Kompanii Węglowej protestują przeciwko obniżkom pensji

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Śląskie aktualności

Górnicze związki zawodowe rozpoczęły akcję informacyjną w kopalniach Kompanii Węglowej. Sprzeciwiają się obniżce wynagrodzeń. Powrót do rozmów uzależniają od wycofania wypowiedzenia porozumienia zawartego pół roku temu z zarządem.