joomla templates top joomla templates template joomla

Wyroki na mafię. "Krakowiak" i "Oczko" skazani na 25 lat więzienia, a 'Zdzicho" na dożywocie

włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Sąd Okręgowy w Katowicach na 25 lat więzienia skazał Janusza T., pseudonim "Krakowiak" oraz Marka M., pseudonim "Oczko", zaś Zdzisława Ł., pseudonim "Zdzicho" - na dożywocie. "Krakowiak" w latach 90.

kierował zbrojną grupą przestępczą, zlecał rozboje i zabójstwa oraz zajmował się handlem i produkcją narkotyków. "Oczko" zlecił ludziom "Krakowiaka" zabójstwo swojego konkurenta na Wybrzeżu.

Wyrok wykonał natomiast "Zdzicho", który usłyszał wyrok dożywocia również za inne morderstwo, dokonane w Przemyślu. Oskarżyciel Michał Binkiewicz z Prokuratury Rejonowej Sosnowiec-Południe w Sosnowcu wyraził zadowolenie z wymiaru kary.

- Zapadłe kary, w szczególności wobec osób, którym zarzucono przestępstwa najcięższe, w istocie odpowiadają wnioskom złożonym w tym przedmiocie przez oskarżenie - powiedział Binkiewicz.

- W toku tego postępowania świadkowie koronni wielokrotnie zeznawali rozbieżnie, a sąd mimo wszystko przypisał im walor wiarygodności - zauważył jednak obrońca "Krakowiaka", Łukasz Nowak. "Krakowiak" będzie mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie po upływie 20 lat kary, zaś "Zdzicho" - po 30.

{media load=media,id=7528,width=640,align=center,display=inline}