joomla templates top joomla templates template joomla

WALCZYMY Z CUKRZYCĄ

D.D./Czestochowa.name, info/foto: czestochowa.pl włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Jeszcze przez kilka dni można korzystać z bezpłatnego miejskiego programu zdrowotnego związanego z wczesnym wykrywaniem cukrzycy typu II u mieszkańców z zespołem metabolicznym. Program jest przeznaczony dla osób w wieku od 40 do 60 lat. Zachęcamy!  

Celem miejskiego programu jest wykrycie osób z zespołem metabolicznym i cukrzycą oraz objęcie ich opieką lekarską i dietetyczną, tak aby poprawić ich stan zdrowia. Istotne jest także podniesienie świadomości mieszkańców Częstochowy w zakresie wczesnego rozpoznawania zespołu metabolicznego i cukrzycy oraz świadomego unikania lub minimalizowania czynników sprzyjających rozwojowi cukrzycy. W ramach programu realizowane są bezpłatne badania ciśnienia krwi, lipidogramu i glikemii, badania lekarskie, a także konsultacje z lekarzem i dietetykiem.

Częstochowianki i częstochowianie, którzy chcieliby w najbliższych dniach sprawdzić stan swojego zdrowia w kontekście potencjalnego zagrożenia cukrzycą mogą jeszcze zgłaszać się do realizatora programu, którym jest NZOZ Inter-Med. Zgłoszenia można kierować drogą telefoniczną pod numery 787-653-980 lub 34 324-55-26, dostępny jest także adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Badania w ramach programu są wykonywane przy ul. Kopernika 38 – na I piętrze.

Szczegółowe informacje można uzyskać u realizatora programu. Na jego stronie http://www.intermed24.com.pl do pobrania jest m.in. ankieta kwalifikacyjna do antycukrzycowego programu, która pozwala wstępnie ocenić czy jesteśmy w grupie ryzyka.

Zainteresowani powinni się spieszyć, bo realizacja programu trwa już tylko do 14 grudnia.