joomla templates top joomla templates template joomla

Stop przemocy wobec kobiet- happening na Placu Szewczyka

D.D./katowice.eserwis.info, info/foto: Policja, Katowice włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

W najbliższy piątek na Placu Szewczyka przed Galerią Katowicką, odbędzie się happening przeciw przemocy wobec kobiet, organizowany przez Komendę Miejską Policji w Katowicach i Fundację Podaruj Nadzieję. Białe wstążki i balony oraz konsultacje ze specjalistami ds. przeciwdziałania przemocy domowej – to wszystko, żeby okazać solidarność i wsparcie dla wszystkich kobiet na świecie, które doświadczają przemocy. Wolontariuszy i policjantki można będzie spotkać na Placu w godzinach od 12.00 do 16.00.

Międzynarodowa kampania „16 Dni Działań Przeciwko Przemocy ze względu na płeć” ma na celu rozwój świadomości. Wszelkie formy przemocy – również ze względu na płeć - stanowią pogwałcenie praw człowieka, w tym kobiet. Zadaniem kampanii jest także wzmacnianie solidarności kobiet na całym świecie, organizujących się, by przeciwdziałać przemocy. 
Właśnie dlatego policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach i wolontariusze Fundacji Podaruj Nadzieję będą rozdawać przechodniom białe wstążki i balony na znak osobistej deklaracji, że nigdy nie zostaną sprawcą przemocy i będą reagować, widząc przemoc wobec kobiet i dzieci.
Przed Galerią Katowicką pojawi się rownież stanowisko specjalistów ds. przeciwdziałania przemocy, gdzie będzie możliwość zasięgnięcia porady ekspertów z Ośrodka Interwencji Kryzysowej katowickiego MOPS, zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Przyjdź, porozmawiaj, zapytaj… 
Happening jest organizowany w ramach autorskiego programu profilaktycznego „Moc!Na Ty” Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, którego mottem są słowa Stanisława Jerzego Leca: "Własna niemoc jest tak niebezpieczna, jak cudza przemoc”
 

Więcej informacji - koordynator przedsiewzięcia – st. asp. Adrianna Mazur, tel. 723 641 978