joomla templates top joomla templates template joomla

SERYJNY WŁAMYWACZ W RĘKACH KATOWICKICH POLICJANTÓW

D.D./katowice.eserwis.info, info/foto: Policja, Katowice włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali 22-latka podejrzanego o szereg włamań do mieszkań i domów jednorodzinnych. Mężczyzna we wrześniu opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Mężczyźnie udowodniono kilkanaście włamań. Grozi mu za to 10 lat więzienia.

Od października br. policjanci odnotowali kilkanaście włamań do mieszkań i domów jednorodznnych na terenie Katowic. Sprawca za każdym razem działał w podobny sposób. Włamywał się mieszkań znajdujących się na parterze budynku. Kradł najcześciej biżuterię (pierścionki, łańcuszki, kolczyki, zegarki), pieniądze oraz drobne przedmioty.  Gromadzone w tych sprawach informacje wskazywały, że przestępstw może dokonywać ta sama osoba. Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wytypowali krąg osób, które mogły być potencjalnymi sprawcami przestępstw. Dalsze prowadzone przez policjantów czynności wskazały na konkretną osobę, którą okazał się 22-latek z Katowic. Kilka dni temu rabuś został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Przyznał się do kilkunastu włamań na terenie Katowic, Sosnowca, Tychów i Wrocławia. 

Podejrzany wyjaśnił, że wszystkie skradzione rzeczy sprzedawał przypadkowym osobom.  Mężczyzna we wrześniu opuścił zakład karny gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa podobne.  Teraz kryminalni sprawdzają czy mężczyzna ma związek z innymi podobnymi przestępstwami, do których doszło na terenie miasta. Sprawa ma charakter rozwojowy. Mężczyzna spowrotem trafił za kratki. Postępowanie prowadzą policjanci z Katowic pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Południe w Katowicach.  Grozi mu do 10 lat więzienia.