joomla templates top joomla templates template joomla

Rodzice niemowlęcia, które zmarło w szpitalu w Katowicach, w rękach policji. "To jest rodzina znana policji, posiadała nadzór kuratora. Wobec tej rodziny dużo wcześniej założona była niebieska karta”

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

 
Do szpitala w Katowicach w skrajnie ciężkim stanie trafił miesięczny chłopczyk z Rudy Śląskiej. Miał liczne pęknięcia czaszki, zatrzymaną akcję serca. Zmarł po kilkugodzinnej walce lekarzy o jego życie. Zdaniem lekarzy, obrażenia mogą świadczyć o tym, że chłopczyk był maltretowany.
 
Rodzice dziecka zostali zatrzymani, a o rok starsza siostra przewieziona na badania.
 
 
- To jest rodzina znana policji, posiadała nadzór kuratora, rodzinie pomagał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Mężczyzna był kilkukrotnie notowany. Wobec tej rodziny dużo wcześniej założona była „niebieska karta” – przekazał Arkadiusz Ciozak, rzecznik policji w Rudzie Śląskiej. Funkcjonariusz zaznaczył, że procedura „niebieskiej karty” została zakończona.
 
Rzecznik policji w Rudzie Śląskiej dodał, że wobec rodziców toczyło się postępowanie za "uszkodzenie ciała" dziewczynki. Znajdowała się ona pod opieką rodziny zastępczej, ale pod koniec 2019 r. jej rodzice odzyskali prawa rodzicielskie i dziewczynka trafiła z powrotem do nich.
 
Po tragedii 14-miesięczna dziewczynka również została przewieziona do szpitala na badania, nie miała śladów pobicia. Trafiła do pogotowia rodzinnego.