joomla templates top joomla templates template joomla

Puchar Świata Seniorów we florecie kobiet

D.D./katowice.eserwis.info, info/foto: katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

W dniu 11 stycznia 2018 roku, w Międzynarodowy Centrum Kongresowym odbyła się konferencja prasowa dotycząca rozpoczynającego się dzisiaj w katowickim Spodku Pucharu Świata Seniorów we florecie kobiet. „Dziękujemy Polskiemu Związkowi Szermierczemu za zaufanie jakim nas obdarzył organizując tak prestiżowy turniej szermiercze właśnie w Katowicach. Dla nas to nie tylko wydarzenie o dużym wymiarze promocyjnym. Mam nadzieję, że wzorem innych dyscyplin, zachęcimy młodzież do podjęcia trudu trenowania tej niezwykłej dyscypliny"- mówił Waldemar Bojarun - Wiceprezydent Miasta Katowice.Jest to rekordowa edycja Pucharu Świata. Zgłosiło się 183 zawodniczek  i 21 drużyn. Gościmy tu najlepsze światowe florecistki z całego świata. Liczymy na duże zainteresowanie kibiców" -mówił Adam Konopka - Prezes Polskiego Związku Szermierczego.

Wydarzeniem towarzyszącym turniejowi będzie „Akademia floretu" - warsztaty szermiercze w formie gier i zabaw dla wszystkich chętnych dzieci, które odbędą się na antresoli Spodka.

 

Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Harmonogram turnieju:

Piątek 12.01.2018 r.

godz. 9.00 - Kwalifikacje do turnieju głównego (indywidualnego)
Sobota 13.01.2018 r.

godz. 10:00 - Start turnieju głównego
godz. 17:00 - Finał turnieju

Niedziela 14.01.2018 r.

10:00 - Start turnieju drużynowego

17:00 - Finał turnieju drużynowego

Sobota i niedziela: 14:00 - 17:00 – „Akademia floretu"- szermiercze warsztaty sportowe dla wszystkich dzieci (antresola Spodka).