joomla templates top joomla templates template joomla

Przedszkolaki spotkali się z policjantami

D.D./katowice.eserwis.info, info/foto: Policja, Katowice włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

W ramach II edycji programu profilaktycznego „Mam Przyjaciela Policjanta” sierż. Łukasz Oślizło z wydziału prewencji wraz ze Sznupkiem odwiedził przedszkolaki z Niepublicznych Przedszkoli w Katowicach tj. „BABALOO”, „Małe Kroczki”, „Domino”, oraz specjalistyczny punkt Przedszkolny przy ul. Kossak-Szczuckiej 32. Maluchy uważnie wysłuchały opowiadania z książki „Mam przyjaciela Policjanta” dzięki, któremu mogły wspólnie ruszyć z bajkowym patrolem policyjnym, by lepiej poznać pracę stróżów prawa.

Dzieci uważnie wysłuchały przeczytanego przez policjanta opowiadania, dzięki któremu mogły przenieść się do bajkowego radiowozu, aby wraz z parą policjantów – bohaterami książki  poznać ich codzienną pracę. Przedszkolaki uczestniczyły w bajkowym patrolowaniu miasta, w zabezpieczeniu wypadku drogowego, w pościgu za złodziejem jubilerskim oraz kontroli prędkości na drodze. Dzieci poznały także stanowisko oficera dyżurnego oraz utrwaliły sobie znajomość numerów alarmowych 997 i 112.


Podczas spotkania dzieci miały możliwość zobaczenia z bliska odznaki policyjnej, legitymacji, pałki służbowej oraz kajdanek. Mogły również przymierzyć prawdziwą policyjną kurtkę oraz czapkę, zobowiązując się do wzorowego zachowania w przedszkolu. Na zakończenie wspólny taniec ze Sznupkiem dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń i radości.

Po naszym spotkaniu dzieci wiedzą, że „Policja jest przyjazna i pomocna” dlatego apelujemy do Rodziców! Nawet dla żartu nie straszcie dzieci mówiąc „Jeżeli będziesz niegrzeczny to Policjant Cię zabierze”. Po tych słowach dziecko w sytuacji zagrożenia będzie się bało poprosić o pomoc.