joomla templates top joomla templates template joomla

Matka porzuciła swojego 3-letniego syna w Katowicach. "Chciała oddać do domu dziecka, ale nie wyszło". Matka i ojciec usłyszą zarzuty

TVN24/x-news; fot: google włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Matka, która porzuciła dziecko ma usłyszeć prokuratorskie zarzuty matka trzyletniego chłopca znalezionego w sobotę 31 marca wieczorem bez opieki w jednym z bloków w Katowicach. Po opublikowaniu zdjęcia chłopca policjantom udało się ustalić tożsamość dziecka i zatrzymać jego matkę. Była trzeźwa. Została przesłuchana. 
 
Jak poinformował nadkom. Paweł Warchoł, na trop matki dziecka policjanci trafili dzięki informacji przekazanej na policyjną infolinię. Kobieta została zatrzymana w parku, blisko komisariatu.
 
 
 
- Prawdopodobnie będzie to zarzut narażenia na utratę zdrowia i życia w związku z tym, że na pani ciążył obowiązek zapewnienia opieki temu dziecku – dodał Warchoł.
 
 
W sobotę 31 marca wieczorem na parterze bloku przy ulicy Łącznej 5 w Katowicach jedna z mieszkanek spotkała samotnego, kilkuletniego chłopca. Kontakt z nim był utrudniony, w chwili znalezienia był bardzo zdenerwowany. Nie było przy nim opiekunów. Chłopca przebadali lekarze, a następnie przewieziono go do placówki opiekuńczej. Jego wiek oszacowano na około trzy lata. 
 
 
Przez prawie dobę policjantom nie udawało się ustalić tożsamości dziecka ani odnaleźć jego rodziców, stąd w niedzielę wieczorem funkcjonariusze zdecydowali o opublikowaniu na policyjnej stronie internetowej zdjęcia chłopca oraz informacji o okolicznościach jego odnalezienia.