joomla templates top joomla templates template joomla

Ostatnia w koronie. Shisha Pangma'87

D.D./katowice.eserwis.info, info/foto: katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Dwa miesiące temu wydawnictwo Fundacji Wielki Człowiek wydało nową książkę Ostatnia w koronie. Shisha Pangma'87. Jest to pierwsza książka z cyklu "Z ARCHIWUM JERZEGO KUKUCZKI".

Jest to  album, który powstał z okazji 30. rocznicy wejścia Jerzego Kukuczki na Shisha Pangmę. Najważniejszym elementem publikacji jest dziennik Jerzego Kukuczki pisany podczas wyprawy. Opatrzony on został wstępem teoretycznym oraz krótką wypowiedzią żony himalaisty – Cecylii Kukuczki. Uzupełnieniem treści literackich są archiwalia – fotografie, nagrania z audioodbiorników, filmy udostępnione poprzez kody QR, zeskanowane listy, bilety. Innymi słowy wszystko to, co składa się na „koronną" wyprawę na czternasty najwyższy szczyt świata.

11.01.2018 o godzinie 19.00 w Kinoteatr Rialto w Katowicach odbędzie się spotkanie promujące książkę. O Jerzym Kukuczce i jego wyprawie na ostatni ośmiotysięcznik opowiadać będą: Cecylia Kukuczka, Janusz Majer, Walenty Nędza i Katarzyna Zioło.
Spotkanie poprowadzi: Beata Tomanek. Po rozmowie wyświetlona zostanie prelekcja Cecylii Kukuczki – "Korona Himalajów Jerzego Kukuczki".

Więcej o wydarzeniu : https://www.facebook.com/events/570325883315886/ .