joomla templates top joomla templates template joomla

"On werbował kobiety, ona umawiała mężczyzn". Zatrzymanie pary podejrzanej o sutenerstwo

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

 
Policjanci zatrzymali parę werbującą kobiety do świadczenia usług seksualnych. Para 40-latków mieszkała w powiecie gliwickim i według śledczych zmusili oni lub nakłonili do prostytucji co najmniej 15 kobiet. - Ich sposób polegał na tym, że mężczyzna umieszczał ogłoszenia o ofercie pracy w internecie. Tam werbował dziewczyny – wyjaśnił Patryk Błasik z policji w Katowicach.
 
Podejrzany wynajmował dla kobiet mieszkania, organizował im sesje fotograficzne wykorzystywane do późniejszych ogłoszeń o świadczeniu przez nie usług seksualnych i ustalał stawki godzinowe tych usług. Natomiast 30-letnia partnerka mężczyzny, według policji, odbierała telefony od potencjalnych klientów i umawiała ich.
 

Policjanci wiedzieli, że mężczyzna może posiadać broń i przedmioty niebezpieczne. Dlatego zatrzymania dokonali policyjni kontrterroryści z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach. Policyjni komandosi weszli do mieszkania, w którym zatrzymali obie osoby.
 
W trakcie przeszukania mieszkania zabezpieczyli kolejny materiał dowodowy w śledztwie. To laptopy, telefony komórkowe, karty SIM, dyski twarde i inne nośniki pamięci, które zostaną poddane analizie, a także gotówkę. Odnaleźli także nielegalną amunicję, worek foliowy z proszkiem koloru białego, który narkotester oznaczył jako kokainę, a także maczety, pałki teleskopowe, nóż, siekierę i kastet.
 
Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Katowice-Południe. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów. Mężczyzna odpowie za zmuszanie do uprawiania prostytucji, nakłanianie do prostytucji i ułatwianie jej oraz czerpanie z niej korzyści majątkowej, posiadanie bez wymaganego zezwolenia amunicji i posiadanie narkotyków. Kobieta usłyszała zarzuty nakłaniania do prostytucji i ułatwiania jej oraz czerpania z niej korzyści majątkowej. Za te przestępstwa grozi im odpowiednio 10 i 5 lat więzienia.