joomla templates top joomla templates template joomla

Dzieci spacerowały po torowisku

D.D./katowice.eserwis.info, info/foto: Policja, Katowice włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Dzięki zdecydowanej i szybkiej reakcji policjantów z Komisariatu Policji VI w Katowicach nie doszło do tragedii. Para ośmiolatków po zakończonych zajęciach w szkole, zamiast iść do świetlicy, poszła na torowisko. Dzieci spacerowały po torach kolejowych, między jeżdżącymi pociągami. Dziękujemy świadkom, którzy widząc małe dzieci w niebezpieczeństwie nie pozostali obojętni i zareagowali powiadamiając policjantów.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Katowicach po przyjęciu zgłoszenia o dzieciach spacerujących między jeżdżącymi pociągami, bezzwłocznie na miejsce wysłał policjantów z katowickiej „szóstki”. Patrol Komisariatu Policji VI w Katowicach natychmiast udali się na miejsce, gdzie zauważyli dzieci spacerujące po torowisku. Dziewczynka i chłopczyk po zakończonych zajęciach w szkole mieli iść do świetlicy środowiskowej. Niestety postanowili spędzić ten czas zwiedzając pobliskie, ruchliwe torowisko. Dzięki szybkiej reakcji policjantów ośmiolatkom nie stała się żadna krzywda.

Dziękujemy świadkom, którzy widząc małe dzieci w niebezpieczeństwie nie pozostały obojętne i zareagowały powiadamiając policjantów.

APELUJEMY DO RODZICÓW!

Rozmawiajmy z dziećmi o bezpieczeństwie. Poświęćmy chwilę, aby wytłumaczyć im, jak niebezpieczne jest spacerowanie po torowiskach. Przypomnijmy im zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz w jej okolicy.

Przez okres dorastania do wieku szkolnego, nie wykształciła się u dzieci wystarczająca zdolność oceny odległości, a także kierunku docierającego do nich dźwięku. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym charakteryzują się również dużą impulsywnością, co w konsekwencji uniemożliwia im szybką ocenę sytuacji zagrożenia oraz prawidłową reakcję na nie. Wszystkie te czynniki wpływające na bezpieczeństwo, wynikają z ich młodego wieku. Pamiętać jednak należy, że przyswajanie pozytywnych zachowań w odtoczeniu drogi, czy torowisk od najmłodszych lat, może znacznie płynąć na kształtowanie w dzieciach prawidłowych reakcji. Musimy zatem od samego początku wyrabiać u najmłodszych poczucie posłuszeństwa i pozytywne przyzwyczajenia. Nie możemy zapomnieć o tym, aby uczyć dzieci, że wybór bezpiecznej drogi do szkoły i ze szkoły do domu znacznie poprawi ich bezpieczeństwo.