joomla templates top joomla templates template joomla

Dzieci odwiedziły policjantów z katowickiej "czwórki"

D.D./katowice.eserwis.info, info/foto: Policja, Katowice włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Dzieci z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego pn. „Kraina Marzeń” odwiedziły Komisariat Policji IV w Katowicach. Podczas wizyty przedszkolaki nie tylko dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, ale wraz z policjantami uczyły się poprawnie przechodzić na drugą stronę ulicy. Nie obeszło się również bez zwiedzania zakamarków komisariatu oraz oglądania policyjnego radiowozu. Na koniec dzieci otrzymały odblaski.

 

Dzielnicowi z Komisariatu Policji IV w Katowicach odpowiedzieli na prośbę przedszkolaków i zorganizowali dzieciom z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego „Kraina Marzeń”, krótką wycieczkę po zakamarkach komisariatu. Dzieci odwiedziły m.in. dyżurkę, szatnię, celę oraz pokój funkcjonariuszy, na co dzień pracującymi z nieletnimi mieszkańcami naszego miasta. St. sierż. Adam Hudzik wraz z mł. asp. Rafałem Płatek pokazali dzieciom jak korzystać z radia policyjnego oraz jak wygląda radiowóz od środka. Dzięki wizycie sierż. Klaudii Jaskólskiej z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, przedszkolaki wysłuchały najważniejszych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Zwieńczeniem dnia była nauka poprawnego przechodzenia na drugą stronę ulicy pod czujnym okiem stróżów prawa oraz drobny upominek w postaci elementów odblaskowych.

Wiążemy nadzieję, że wizyta na komisariacie zostanie w pamięci dzieci na długi czas a przekazane umiejętności zwiększą ich bezpieczeństwo na coraz częściej uczęszczanych drogach miast.