joomla templates top joomla templates template joomla

Z 265 potwierdzonych w czwartek z rano nowych zakażeń koronawirusem w Polsce aż 209 stwierdzono na Śląsku. Praktycznie wszyscy górnicy zostali przebadani

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

 
Z 265 potwierdzonych w czwartek (14.05) rano nowych zakażeń koronawirusem w Polsce aż 209 stwierdzono na Śląsku. Skalę w tym regionie podnoszą napływające wyniki testów górników, którzy badani są masowo, jak żadna inna grupa zawodowa. W środę wieczorem było wśród nich 1200 zakażonych, dzisiaj rano - ponad 1400.
 
Jak powiedział Władysław Perchaluk, dyrektor szpitala specjalistycznego nr 1 w Bytomiu, przebadani zostali już praktycznie wszyscy górnicy. Teraz testy skupiają się na ich rodzinach.
 
 
- Nasz oddział przyjął dwóch górników. Jednego w bardzo ciężkim stanie. Tym dwóm osobom zostało poddane osocze. Niestety jeden z górników miał bardzo dużą niewydolność oddechową. Był intubowany i został przeniesiony do szpitala jednoimiennego. Drugi jest w stanie stabilnym – powiedział Władysław Perchaluk.
 
Wielkie testowanie na koronawirusa trwa na Śląsku od tygodnia. Punkty drive-thru stanęły w pięciu miastach w okolicy kopalni, na których potwierdzono ognisko epidemii. W sumie w regionie ma być przeprowadzone 50 tysięcy testów. Badane są całe załogi zakładów oraz rodziny górników.