joomla templates top joomla templates template joomla

Debatowali z mieszkańcami o bezpieczeństwie

D.D./katowice.eserwis.info, info/foto: Policja, Katowice włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Dzielnicowi z Komisariatu Policji VII w Katowicach wraz z zastępcą komendanta kolejny raz spotkali się z mieszkańcami miasta. Podczas debaty pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, funkcjonariusze rozmawiali o nowoczesnych rozwiązaniach w Policji tj. aplikacji „Moja Komenda” oraz „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Dzielnicowi przybliżyli zebranym również koncepcję pracy „Dzielnicowy bliżej nas” i przedstawili swoje plany priorytetowe.

W Zespole Szkół i Placówek nr 2 przy ul. Zarębskiego 2 w Katowicach odbyła się kolejna debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie policjantów Komisariatu Policji VII w Katowicach z mieszkańcami miało na celu zacieśnić współpracę Policji ze społecznością lokalną. Tego rodzaju przedsięwzięcia stanowią najlepszą okazję do dyskusji i zgłaszania wniosków dotyczących bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i jego okolicy.
W debacie z mieszkańcami wzięli udział:

  • podinsp. Marcin Koczur – Zastępca Komendanta Komisariatu Policji VII w Katowicach,
  • asp.szt. Leszek Tokarz – Kierownik Rewiru Dzielnicowych KP VII,
  • asp. Adam Wszelaki- Dzielnicowy rejonu nr 65,
  • asp.szt. Mariusz Majchrzak – Dzielnicowy rejonu nr 66,
  • asp.szt. Artur Czernecki – Dzielnicowy rejonu nr 67,
  • asp.szt. Marcin Kluba – Dzielnicowy rejonu nr 71 ,

Przeprowadzona debata umożliwiła przybliżenie działania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, stanowiących wsparcie Policji na rzecz diagnozowania aktualnych zagrożeń.
Na początku spotkania dzielnicowi przedstawili zdiagnozowane w oparciu o przedmiotowe narzędzie, problemy w swoich rejonach służbowych oraz realizowane przez siebie plany priorytetowe dotyczące poprawy bezpieczeństwa. Dzielnicowi przypomnieli mieszkańcom, że posiadają przypisane do rejonu służbowego telefony służbowe oraz adresy e-mailowe. Następnie Zastępca Komendanta Komisariatu Policji VII w Katowicach podinspektor Marcin Koczur wyjaśnił zasady działania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”.
Na koniec przystąpiono do dialogu z mieszkańcami. Głos zabrał kierownik rewiru dzielnicowych oraz poszczególni dzielnicowi odpowiadając na zadawane pytania ze strony uczestników spotkania, którzy zgłaszali problemy jakie zauważają w swoich miejscach zamieszkania. 

Uczestnikom debaty rozdano broszury informacyjne dot.  aplikacji „Mojak Komenda” oraz narzędzia informatycznego jakim jest „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.  Przeprowadzono także anonimową ankietę ewaluacyjną.