joomla templates top joomla templates template joomla

Bezpieczeństwo w sieci

D.D./katowice.eserwis.info, info/foto: Policja, Katowice włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Zagrożenia na jakie narażeni są młodzi ludzie „surfujący” w sieci, omówił i wzbogacił licznymi przykładami sierż. Łukasz Oślizło podczas wykładu przeprowadzonego dla uczniów Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Niepublicznej Katolickiej Szkole w Katowicach.

Katowiccy Policjanci chętnie skorzystali z zaproszenia dr Michaliny Kasprzyk-Kuźniak dyrektorki Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej i Gimnazjalnej w Katowicach do udziału w spotkaniu z uczniami szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Tematem spotkania miało być bezpieczeństwo w sieci oraz zagrożenia na jakie narażeni są młodzi ludzie.

Podczas wykładu uczniowie dowiedzieli się, jakie są zagrożenia w sieci, m.in. takie jak „grooming” czyli uwodzenie dzieci poprzez Internet, czy też publikowanie danych osobowych na portalach społecznościowych. Funkcjonariusz starał się w swoim wystąpieniu pokazać młodzieży, jak niebezpieczne może stać się nieumiejętne korzystanie z internetu. Policjant przestrzegał, że obdarzenie zaufaniem osób poznanych w sieci może przynieść bardzo negatywne skutki.

Policjant zalecał również, aby być bardzo ostrożnym w kontaktach z osobami nieznajomymi. Prosił też o niezwłoczne powiadomienie rodziców czy też nauczycieli o wszelkich próbach nawiązywania kontaktu przez osoby, które chciałyby wykorzystać ufność młodego człowieka. W ramach podsumowania Policjant omówił również odpowiedzialność karną nieletnich, ku przestrodze uczniów.

Na zakończenie Pani dyrektor złożyła sierż. Łukaszowi Oślizło podziękowała za profesjonalne i bardzo ciekawe przeprowadzenie prelekcji.