joomla templates top joomla templates template joomla

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”

D.D./katowice.eserwis.info, info/foto: Policja, Katowice włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Policjanci z Komisariatu Policji II w Katowicach na czele z komendantem kolejny raz spotkali się z mieszkańcami miasta. Podczas debaty pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, funkcjonariusze rozmawiali o nowoczesnych rozwiązaniach Policji, tj. aplikacji „Moja Komenda” oraz „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Dzielnicowi przybliżyli zebranym również koncepcję pracy „Dzielnicowy bliżej nas” i przedstawili swoje plany priorytetowe.

W Miejskim Domu Kultury „Koszutka” przy ul. Krzyżowej 1 w Katowicach odbyła się kolejna debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie policjantów Komisariatu Policji II w Katowicach z mieszkańcami ma celu zacieśnić współpracę Policji ze społecznością lokalną. Tego rodzaju przedsięwzięcia stanowią najlepszą okazję do dyskusji i zgłaszania wniosków dotyczących bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i jego okolicy.

W debacie z mieszkańcami wzięli udział:

  • mł. insp. Jarosław Łydka – Komendant Komisariatu Policji II w Katowicach,
  • nadkom. Henryk Bartecki – Naczelnik Wydziału Prewencji KP II,
  • st. asp. Michał Niedopytalski – Kierownik Rewiru Dzielnicowych KP II,
  • sierż. szt. Andrzej Marcinkiewicz – Dzielnicowy rejonu nr 16,
  • sierż. szt. Tomasz Ziołkowski – Dzielnicowy rejonu nr 18,
  • sierż. Klaudia Jaskólska – Zespół Profilaktyki Społecznej KMP w Katowicach,

Przeprowadzona debata umożliwiła przybliżenie działania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, stanowiących wsparcie Policji na rzecz diagnozowania aktualnych zagrożeń.
Na początku spotkania dzielnicowi przedstawili zdiagnozowane, w oparciu o przedmiotowe narzędzie, problemy w swoich rejonach służbowych oraz realizowane przez siebie plany priorytetowe dotyczące poprawy bezpieczeństwa. Dzielnicowi przypomnieli mieszkańcom, że posiadają przypisane do rejonu służbowego telefony służbowe oraz adresy e-mailowe. Następnie Naczelnik Komisariatu II Policji w Katowicach wyjaśnił zasady działania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”.

W kolejnej części debaty głos zabrała policjantka Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, która przedstawiła programy i akcje profilaktyczne przeprowadzane na terenie miasta Katowice. Sierż. Klaudia Jaskólska przybliżyła zebranym programy skierowane do seniorów, młodzieży oraz kobiet doznających przemocy. Poinformowała zebranych również o szeregu akcji organizowanych w ramach przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet. Na koniec przystąpiono do dialogu z mieszkańcami. Uczestnicy spotkania zgłaszali problemy jakie zauważają w ich miejscu zamieszkania oraz rozmawiali o nich z policjantami dzielnicowymi odpowiedzialnymi za omawiany rejon służbowy.Takie spotkania z policjantami poszczególnych katowickich komisariatów odbywają się cyklicznie. O kolejnych będziemy informować Państwa na stronie internetowej oraz fanpage Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Celem tych spotkań jest zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Jesteśmy przekonani, że spotkania z Państwem pozwolą nam na ustalenie, o jakich zagrożeniach należy rozmawiać w pierwszej kolejności oraz na określenie i zaplanowanie działań odpowiadających na aktualne zagrożenia, z uwzględnieniem szczególnej roli dzielnicowego.