joomla templates top joomla templates template joomla

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”

D.D./katowice.eserwis.info, info/foto: Policja, Katowice włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

W dniu 15 grudnia br , w Katowicach odbyła się kolejna debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Policjanci z Komisariatu III Policji w Katowicach spotkali się z mieszkańcami dzielnicy Brynów i Załęska Hałda. Przeprowadzone spotkanie było okazją do omówienia funkcjonowania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Moja Komenda”. Dzielnicowi przybliżyli zebranym nową koncepcję pracy „Dzielnicowy bliżej nas" i przedstawili swoje plany priorytetowe.

Spotkania z mieszkańcami mają na celu zacieśnianie współpracy Policji ze społecznością lokalną oraz stanowią najlepszą okazję do dyskusji oraz zgłaszania wniosków dotyczących bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz jego okolicy. Przeprowadzona debata umożliwiła przybliżenie działania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, stanowiących wsparcie policji na rzecz diagnozowania aktualnych zagrożeń. W spotkaniu wziął udział Zastępca Komendanta katowickiej "trójki" nadkom. Krzysztof Aust, Naczelnik Wydziału Prewencji Komisariatu Policji III w Katowicach asp. szt. Piotr Dymarczyk, Kierownik Rewiru Dzielnicowych asp. szt. Grzegorz Pawłowski oraz policjanci dzielnicowi. Do uczestnictwa w debacie przyjęli zaproszenie dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących  nr 2 w Katowicach, kuratorzy sądowi oraz przedstawiciele aministracji Spółdzielni Mieszkaniowej "Górnik". 


Dzielnicowi przedstawili zdiagnozowane problemy w swoich rejonach służbowych oraz realizowane przez siebie plany priorytetowe dotyczące poprawy bezpieczeństwa. Przypomnieli mieszkańcom, że posiadają przypisane do rejonu służbowego telefony służbowe oraz adresy e-mailowe.
W trakcie debaty głos zabrała policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach - podinsp. Małgorzata Biernacka, która przybliżyła zebranym programy skierowane do seniorów, młodzieży, kobiet doznających przemocy oraz najmłodszych mieszkańców naszego miasta. 
Takie spotkania z policjantami poszczególnych katowickich komisariatów odbywają się cyklicznie. O kolejnych będziemy informować Państwa na stronie internetowej oraz fanpage Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Jesteśmy przekonani, że spotkania z Państwem pozwolą nam na ustalenie, o jakich zagrożeniach należy rozmawiać w pierwszej kolejności oraz na określenie i zaplanowanie działań odpowiadających na aktualne zagrożenia, z uwzględnieniem szczególnej roli dzielnicowego.