joomla templates top joomla templates template joomla

„MIKOŁAJKOWY GŁOS DROGOWY” katowickich policjantów

D.D./katowice.eserwis.info, info/foto: Policja, Katowice włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pojawili się na drogach miasta z przesłaniem o bezpieczną jazdę z tzw. „Mikołajkowym głosem drogowym”. Funkcjonariusze rozmawiali z kierującymi pojazdami o bezpieczeństwie na drodze i przypominali jak ważne jest prawidłowe oświetlenie pojazdów poruszających się w ruchu drogowym. Stróże prawa za wzorową postawę kierujących pojazdami nagradzali kierowców czekoladowymi dzwonkami na choinkę w kolorystyce sygnałów świetlnych pojazdu uprzywilejowanego. Natomiast na kierowców niestosujących się do przepisów prawa czekała przysłowiowa "rózga".

6 grudnia, Mikołajki, to czas kiedy rozpoczyna się czas świąteczny. Mikołaje pojawiają się w całym mieście wręczając prezenty dzieciom oraz dorosłym. Katowiccy policjanci także wcielili się w rolę „czerwonego staruszka” i rozdawali prezenty kierującym pojazdami szerząc „Mikołajkowy głos drogowy”. Pod szczególną uwagą stróżów prawa znalazło się oświetlenie pojazdów poruszających się drogami naszego miasta. Policjanci sprawdzali stosowanie się kierowców do obowiązku używania wymaganych przepisami świateł od świtu do zmierzchu oraz w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza. Uwadze funkcjonariuszy nie uszło również niesprawne oświetlenie pojazdu.


Z uwagi na Mikołajki stróże prawa za wzorową postawę kierujących pojazdami nagradzali kierowców czekoladowymi dzwonkami na choinkę w kolorystyce sygnałów świetlnych pojazdu uprzywilejowanego. Natomiast na kierowców niestosujących się do przepisów prawa czekała przysłowiowa „rózga”, czyli symbol kary za złe sprawowanie.


Okres zimowy, a co za tym idzie mgły, opady deszczu, śniegu i wcześniejszy zmrok, to czas kiedy prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzeń drogowych wzrasta kilkakrotnie. Ogromy wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, w szczególności pieszych, ma używanie wymaganych przepisami świateł. Działania policjantów w tym zakresie prowadzone są w celu uzmysłowienia kierującym, jak ważne jest stosowanie się do przepisów dotyczących oświetlenia pojazdu a także uświadomienia kiedy można korzystać z świateł do jazdy dziennej.


Akcja katowickich policjantów pn. „Mikołajowy głos drogowy” została zrealizowana w ramach kampanii Biura Ruchu Drogowego KGP pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”.