joomla templates top joomla templates template joomla

Drugi rok z rzędu polskie hokeistki sięgnęły po brązowy medal

D.D./katowice.eserwis.info, info/foto: katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Drugi rok z rzędu polskie hokeistki sięgnęły po brązowy medal mistrzostw świata dywizji 1B juniorek. Podopieczne Grzegorza Klicha zapewniły sobie miejsce na podium czempionatu w Katowicach pokonując w swoim ostatnim meczu Wielką Brytanię 2:0. Złoto i awans wywalczyły na lodowisku małego Spodka Dunki, srebro przypadło Francuzkom. - Powtórzyłyśmy dobry wynik z zeszłego roku. Myślę, że to bardzo cieszy kibiców, trenera jak i nas same. Jesteśmy znów na podium i trzeba to docenić - powiedziała tuż po ceremonii zamknięcia mistrzostw obrońca biało-czerwonej drużyny Alicja Wcisło.

Inicjatywa Lokalna

D.D./katowice.eserwis.info, info/foto: katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Tegoroczna, szósta edycja inicjatywy lokalnej w Katowicach była rekordowa pod względem zgłoszonych pomysłów i ich pozytywnej weryfikacji. Aż 77 inicjatyw mieszkańców o wartości 1 mln zł ma szansę zostać zrealizowana w tym roku. Spośród 126 pomysłów o wartości ponad 3,6 mln zł wybrano te, które spełniały warunki formalne i najlepiej wpisywały się w strategie miejskie w różnych obszarach, czy też realizowane aktualnie programy.

Puchar Świata Seniorów we florecie kobiet

D.D./katowice.eserwis.info, info/foto: katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

W dniu 11 stycznia 2018 roku, w Międzynarodowy Centrum Kongresowym odbyła się konferencja prasowa dotycząca rozpoczynającego się dzisiaj w katowickim Spodku Pucharu Świata Seniorów we florecie kobiet. „Dziękujemy Polskiemu Związkowi Szermierczemu za zaufanie jakim nas obdarzył organizując tak prestiżowy turniej szermiercze właśnie w Katowicach. Dla nas to nie tylko wydarzenie o dużym wymiarze promocyjnym. Mam nadzieję, że wzorem innych dyscyplin, zachęcimy młodzież do podjęcia trudu trenowania tej niezwykłej dyscypliny"- mówił Waldemar Bojarun - Wiceprezydent Miasta Katowice.Jest to rekordowa edycja Pucharu Świata. Zgłosiło się 183 zawodniczek i 21 drużyn. Gościmy tu najlepsze światowe florecistki z całego świata. Liczymy na duże zainteresowanie kibiców" -mówił Adam Konopka - Prezes Polskiego Związku Szermierczego.