joomla templates top joomla templates template joomla

NBP emituje Katowicką monetę

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

W najbliższy piątek 10 grudnia zapraszamy na jarmarkową scenę, gdzie odbędzie się prezentacja katowickiej monety emitowanej przez Narodowy Bank Polski. Na awersie znajduje się orzeł w koronie oraz nominał 2zł. Na rewersie natomiast Pomnik Powstańców Śląskich, Zabytkowe Osiedle Górnicze Nikiszowiec oraz Szyb górniczy. Na scenie ulokowanej na Rynku wystąpią: 14.00 występ zespołu Senza rigore z MDK nr 2 w Bytomiu 14.30 występ zespołu Od serca

III edycja programu MIEJSKA DŻUNGLA - Razem idziemy przez życie

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

alt3 grudnia 2010 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych zorganizowano konferencję prasową otwierającą III edycję akcji społecznej „MIEJSKA DŻUNGLA”, mającą na celu integrację środowisk osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi mieszkańcami Miasta Katowice, przełamywanie barier mentalnych w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi oraz zwrócenie uwagi na powszechny problem zajmowania miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych przez nieuprawnionych kierowców.

Zapis czatu z Prezydentem

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice sport

altKrystian: Panie Prezydencie przed nami wybory - w prasie czytałem, że w debatach lekceważy Pan kandydatów czy to prawda? Prezydent Piotr Uszok: Absolutnie się z tym nie zgadzam, moim zdaniem to kontrkandydaci lekceważą mieszkańców ponieważ na zadawane pytania mówią bardzo mało konkretnie i ogólnikowo. Kaskader: Panie Prezydencie, jak ocenia Pan swoje szanse na wygraną w najbliższych wyborach?

I sesja Rady Miasta

.katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

altPrzewodniczący Rady Miasta Katowice V kadencji informuje, że w dniu 30 listopada 2010r. o godz. 13.00 w sali 209 Urzędu Miasta Katowice przy ul. Młyńskiej 4 odbędzie się I sesja Rady Miasta Katowice. Porządek obrad sesji udostępniany jest na stronie internetowej www.katowice.eu oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Katowice przy ul. Młyńskiej 4.

Centrum Informacji Turystycznej nagrodzone

.katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice sport

Podczas trwających od 20-23 października Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu rozstrzygnięty został konkurs na punkt informacji turystycznej - trzecie miejsce przyznane zostało Regionalnemu Centrum Informacji Turystycznej w Katowicach w kategorii czterech gwiazdek. Dodatkowo Śląskie docenione zostało aż cztery razy: nagrodą Acanthus Aureus – za najlepsze odzwierciedlenie strategii marketingowej w ekspozycji targowej,

Pastorałka w Ateneum

.katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Ostatnią w tym roku premierą, na którą 4 grudnia zaprasza Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum” będzie sztuka Pawła Pawlika pt. „Pastorałka dla woła i osła” w reżyserii Karela Brožka, scenografii Urszuli Kubicz-Fik i z muzyką Violetty Rotter-Kozery. Anioł i Diabeł kłócą się przed świętami Bożego Narodzenia. Tymczasem utrudzony pracą w polu Wół straszy Osła, że gospodarz zrobi z niego kiełbasę.

Chopin w Wiedniu 1829, 1830, 1831

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

altW Bibliotece Śląskiej przez cały grudzień prezentowana jest w galerii Holu Głównego wystawa wieńcząca obchody Roku Fryderyka Chopina. Otwarcie wystawy miało miejsce w dniu 3.03.2010 w Haus der Musik w Wiedniu, gdzie eksponowana była przez 3 miesiące (ponad 30.000 zwiedzających). Na ponad 50 tablicach przedstawione są wszystkie, często do dziś nieznane szerokiej publiczności, szczegóły dwóch wizyt Chopina w naddunajskiej stolicy. Ponad 100 eksponatów pochodzi ze zbiorów: Austriackiej Biblioteki Narodowej, Muzeum Miasta Wiednia, Austriackiego Muzeum Teatralnego, Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Pożegnanie kompozytora

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

alt- Śląsk ofiarował światowej kulturze całą plejadę wybitnych twórców. W tym jednego z największych kompozytorów współczesności - Henryka Mikołaja Góreckiego – mówił podczas ceremonii pogrzebowej Prezydent Miasta Katowice Piotr Uszok. Dokładnie dwa lata wcześniej 17 listopada 2008 roku Rada Miasta przyznała kompozytorowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Katowice. Jeszcze w październiku odznaczony został przez Prezydenta RP najwyższym polskim odznaczeniem

Sylwestrowa gala operetkowo-musicalowa w CKK

.katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek GALA SYLWESTROWA OPERETKOWO-MUSICALOWA Sala koncertowa CKK Piątek 31.12. 2010, godz. 19.00 Gala operetkowo-musicalowa to koncert przyciągający rzesze melomanów, spragnionych posłuchania zarówno ulubionych utworów z repertuaru operetkowego, jak i przebojów musicalowych, zgrabnie ułożonych w jeden spójny program.

Katowice w obiektywie

.katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

60 najwyżej ocenionych przez internautów prac zgłoszonych do konkursu fotograficznego „Katowice w obiektywie” będzie można obejrzeć w grudniu, na wystawie w Galerii Katowice, mieszczącej się w siedzibie Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Sukcesywne przemiany przestrzeni miejskiej dzisiejszych Katowic stały się inspiracją do ogłoszenia konkursu, w którym uczestnicy zachęcani byli do nowego spojrzenia na miasto.