joomla templates top joomla templates template joomla

Katowicki Sylwester z Gwiazdami!

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Głównym punktem wieczoru Sylwestrowego będą koncerty na scenie obok Spodka . Rozpoczęcie imprezy to godzina 20.00.. Imprezę poprowadzą: Aneta Chwalba i K.Hanke .Wykorzystamy okazję iż rok 2010 to rok jubileuszu kabaretu RAK i ogłosimy konkurs na niezwykły prezent urodzinowy. Uczestnicy zabawy będą mogli wykazać się inwencją ,a najlepsze prezenty(zabawne , nietypowe, niepowtarzalne) pokażemy na scenie i przed kamerami telewizyjnymi.

Casting do społecznego jury XIII Festiwalu Interpretacje

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

altIdealny kandydat musi przedstawić: 3-minutową wypowiedź na temat jednego spektaklu nagraną na nośniku cyfrowym (CKK zapewnia pomoc w realizacji nagrania) 1-stronicową recenzję wypełnioną i podpisaną ankietę rekrutacyjną pisemną odpowiedź na pytanie: "Dlaczego właśnie ty jesteś idealnym kandydatem do społecznego jury XIII interpretacji" (4-5 zdań) I ETAP nadsyłanie materiałów (do czw. 30.12.2010)

Konkurs dla młodzieży

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Stowarzyszenie Miast Laureatów Nagrody Europy. Konkurs dla młodzieży w wieku 16-25 lat Stowarzyszenie Miast Laureatów Nagrody Europy ogłasza konkurs na napisanie rezolucji w języku angielskim pt. „Partnerstwo miast i jego rola w rozwoju Unii Europejskiej. Czy za 25 lat istnieć będą jeszcze partnerstwa ? Jeśli tak to jak będą wyglądały?” Konkurs adresowany jest dla młodzieży w wieku 16-25 lat z miast członkowskich Stowarzyszenia.

Nowi Wiceprezydenci

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

altW dniu 14 grudnia 2010 Prezydent Miasta Katowice Piotr Uszok powołał swoich zastępców. Zostali nimi dotychczasowa Pierwsza Wiceprezydent Krystyna Siejna, Marcin Krupa pracownik naukowy Politechniki Śląskiej, przewodniczący Komisji Skarbu w poprzedniej kadencji Rady Miasta oraz Michał Luty Wiceprezydent Miasta w poprzedniej kadencji.

Historyczne Złoto piłkarek 1 FC Katowice

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice sport

altWielkim sukcesem zakończyły się w niedzielę 4 grudnia Halowe Mistrzostwa Polski w piłce nożnej, które odbyły się w Tomaszowie Mazowieckim. Nasze zawodniczki zdobyły tytuł Mistrza Polski. To największe osiągnięcie w historii klubu 1 FC. Po emocjonującym i wyrównanym pojedynku z Włókniarzem Kalisz o awansie naszej drużyny do finału zdecydowały rzuty karne, z których dziewczyny wyszły zwycięsko (3:2).

III edycja programu MIEJSKA DŻUNGLA - Razem idziemy przez życie

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

alt3 grudnia 2010 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych zorganizowano konferencję prasową otwierającą III edycję akcji społecznej „MIEJSKA DŻUNGLA”, mającą na celu integrację środowisk osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi mieszkańcami Miasta Katowice, przełamywanie barier mentalnych w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi oraz zwrócenie uwagi na powszechny problem zajmowania miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych przez nieuprawnionych kierowców.

Zapis czatu z Prezydentem

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice sport

altKrystian: Panie Prezydencie przed nami wybory - w prasie czytałem, że w debatach lekceważy Pan kandydatów czy to prawda? Prezydent Piotr Uszok: Absolutnie się z tym nie zgadzam, moim zdaniem to kontrkandydaci lekceważą mieszkańców ponieważ na zadawane pytania mówią bardzo mało konkretnie i ogólnikowo. Kaskader: Panie Prezydencie, jak ocenia Pan swoje szanse na wygraną w najbliższych wyborach?

Rewia musicalowa: Broadwayowski show

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

altSerdecznie zapraszamy 16 stycznia na broadwayowski show, składający się z największych przebojów musicalowych, znanych ze światowej sławy produkcji: Phantom of the Opera, My Fair Lady, Notre Dame de Paris, Jekyll & Hyde, Jesus Christ Superstar, Fiddler on the roof, Les Miserables, Cabaret, Chicago, Grease… oraz hitów z repertuaru niezapomnianych gwiazd estrady, m.in.: Lizy Minnelli, Franka Sinatry, Barbry Streisand, Elvisa Presleya.

Betlejemskie Światło Pokoju na sesji Rady Miasta

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

altŚwiatło z betlejemskiej groty narodzenia Jezusa dotarło 13 grudnia 2010r. do Urzędu Miasta Katowice. Betlejemskie światełko z rąk komendanta hufca phm. Pawła Cebuli odebrali prezydent Katowic Piotr Uszok i przewodniczący Rady Miasta Arkadiusz Godlewski. Dzień wcześniej – 12 grudnia - pośród bajecznie ośnieżonych gór na Słowacji na ręce naczelniczki ZHP hm. Małgorzaty Sinicy skauci słowaccy przekazali Betlejemskie Światło Pokoju.

Mikołaj na lodzie 2010

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Organizacja Środowiskowa AZS Katowice organizuje kolejną edycję Zimy z AZS-em, tym razem pod hasłem „Mikołaj na lodzie”. Impreza dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych odbędzie się 30 grudnia br., tradycyjnie na lodowisku w katowickim Spodku. W ramach atrakcji przewidziano gry i zabawy na lodzie, w tym wyścig rzędów, pokaz jazdy figurowej oraz spotkanie ze św. Mikołajem.

NBP emituje Katowicką monetę

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

W najbliższy piątek 10 grudnia zapraszamy na jarmarkową scenę, gdzie odbędzie się prezentacja katowickiej monety emitowanej przez Narodowy Bank Polski. Na awersie znajduje się orzeł w koronie oraz nominał 2zł. Na rewersie natomiast Pomnik Powstańców Śląskich, Zabytkowe Osiedle Górnicze Nikiszowiec oraz Szyb górniczy. Na scenie ulokowanej na Rynku wystąpią: 14.00 występ zespołu Senza rigore z MDK nr 2 w Bytomiu 14.30 występ zespołu Od serca

Chopin w Wiedniu 1829, 1830, 1831

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

altW Bibliotece Śląskiej przez cały grudzień prezentowana jest w galerii Holu Głównego wystawa wieńcząca obchody Roku Fryderyka Chopina. Otwarcie wystawy miało miejsce w dniu 3.03.2010 w Haus der Musik w Wiedniu, gdzie eksponowana była przez 3 miesiące (ponad 30.000 zwiedzających). Na ponad 50 tablicach przedstawione są wszystkie, często do dziś nieznane szerokiej publiczności, szczegóły dwóch wizyt Chopina w naddunajskiej stolicy. Ponad 100 eksponatów pochodzi ze zbiorów: Austriackiej Biblioteki Narodowej, Muzeum Miasta Wiednia, Austriackiego Muzeum Teatralnego, Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Pożegnanie kompozytora

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

alt- Śląsk ofiarował światowej kulturze całą plejadę wybitnych twórców. W tym jednego z największych kompozytorów współczesności - Henryka Mikołaja Góreckiego – mówił podczas ceremonii pogrzebowej Prezydent Miasta Katowice Piotr Uszok. Dokładnie dwa lata wcześniej 17 listopada 2008 roku Rada Miasta przyznała kompozytorowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Katowice. Jeszcze w październiku odznaczony został przez Prezydenta RP najwyższym polskim odznaczeniem