joomla templates top joomla templates template joomla

Młodzi kompozytorzy w hołdzie Fryderykowi Chopinowi

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Zapraszamy na koncert finałowy w ramach programu Młodzi kompozytorzy w hołdzie Fryderykowi Chopinowi w dniu 4 marca br. w Sali koncertowej Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej "Symfonia" Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego Młodzi kompozytorzy w hołdzie Fryderykowi Chopinowi to 4-letni (2007-2010) program opieki Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego nad 13 kompozytorami, zrealizowany we współpracy ze Związkiem Kompozytorów Polskich, Ambasadą Republiki Francji, Stowarzyszeniem „Willa Decjusza” i Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Przyjazna Gmina

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

altKapituła Programu Przyjazna Gmina, pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego wraz z organizatorem Forum Biznesu, przyznaje tytuł „Przyjazna Gmina 2010” dla Miasta Katowice w kategorii „Gmina Miejska” – czytamy w dyplomie, który został w pierwszych dniach lutego przekazany przez organizatorów na ręce Prezydenta Piotra Uszoka. Przyjazna Gmina to program mający na celu wyłonienie najlepszych gmin oraz wskazanie kierunków rozwoju w polskim samorządzie lokalnym, a także promocję gminy przyjaznej inwestorom, mieszkańcom i turystom.

Bezpłatne porady prawne dla najemców "MYSTAL-u"

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

altBurmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak zaprasza do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych dla wszystkich najemców lokali mieszkalnych, sprzedanych w grudniu 2010 roku przez Spółdzielnię Mieszkaniową "MYSTAL". Porady będa udzielane przez Radców Prawnych Urzędu Miasta Myszkowa w każdy piątek w godzinach 9.00-11.00 w pok. 103 (I piętro) w Urzędzie Miasta Myszkowa.

Rodzinne warsztaty designerskie w MDK Bogucice-Zawodzie

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

altRodzinne warsztaty designerskie w MDK „Bogucice-Zawodzie”,czyli spędź czas kreatywnie ze swoim dzieciakiem! Połączenie praktycznego podejścia dorosłych z fantazją dzieci może przynieść zupełnie nieoczekiwane efekty! Właśnie dlatego w sobotę 29 stycznia zapraszamy 15 par(osoba dorosła z dzieckiem) do wzięcia udziału w darmowych warsztatach tworzenia sztuki użytkowej. Od godziny 10:00 do około 13:00 będziemy wyzwalać swoje siły twórcze pod przewodnictwem „DADA Warsztat Dziecięcej Twórczości”.

Rozgrywki Amatorskiej PlusLigi w Katowicach

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice sport

altPodejmij wyzwanie! - pod takim hasłem rusza II edycja Amatorskiej PlusLigi, ogólnopolskich zawodów w siatkówkę halową. Pierwsza edycja rozgrywek w 2010 roku zainaugurowała społeczny program Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej skierowany do miłośników siatkówki. Zachęceni jej sukcesem kontynuujemy program, rozszerzając jego zasięg na osiem miast i dodając młodzieżową kategorię dla zawodników w wieku 16 i 17 lat.

Piotr Kupicha wyrusza na bitwę z Gwiazdami!

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

alt23 stycznia, w Katowicach, w klubie „OKO MIASTA”, przy Rondzie im. Gen. Jerzego Ziętka 1, odbędzie się casting do zespołu wokalnego Piotra Kupichy! Start o godz. 10.00! Zapraszamy wszystkich chętnych związanych z Katowicami i okolicami (poprzez miejsce zamieszkania, nauki, czy pracy). Na casting trzeba przygotować dwie lub trzy piosenki, które wykona się a capella. Pierwszeństwo w przesłuchaniach mają osoby, które wcześniej zarejestrują się na stronie www.bitwanaglosy.tvp.pl/casting i wypełnią odpowiedni formularz.

Koncert Camerata Silesia

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Kolędy z kraju i ze świata – śpiewa dla Was Camerata!” Już 17 stycznia, w MDK „Bogucice-Zawodzie”, czołowy w Polsce Zespół Śpiewaków Miasta Katowice przywoła magiczna aurę świąt! Od godziny 17.30 goście koncertu kolęd będą mieli szansę uczestniczyć w koncercie grupy śpiewaczej, słynnej ze znakomitych interpretacji muzyki dawnej oraz najnowszej. Opisywana Camerata Silesia prezentowała swoją twórczość w ośrodkach o najwyższym prestiżu artystycznym, dzięki czemu stałą się wizytówką Katowic zarówno w kraju jak i za granicą .

II Ogólnopolski Całonocny Festiwal Piosenki Poetyckiej: Nastroje 2011

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

altII Ogólnopolski Całonocny Festiwal Piosenki Poetyckiej: Nastroje 2011 SOB 19.03.2011, GODZ. 20.00 – 05.00, Sala koncertowa CKK Festiwal Piosenki Poetyckiej "Nastroje" to wyjątkowe wydarzenie muzyczno-poetyckie, mające na celu promocję muzyki z kręgu "krainy łagodności" oraz jak najszerszą popularyzację poezji, pięknej polszczyzny i poezji śpiewanej jako formy tzw. kultury wysokiej. Festiwal "Nastroje" odbędzie się w Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek w nocy z 19/20 marca 2011 roku. Rozpocznie się o godz.20-tej, zakończy ok. 5- tej przy pierwszych promieniach słońca, na progu wiosny!

Wieczór z Hip-Hopem w MDK Bogucice

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

altKoncert Rahima, wernisaż wystawy fotograficznej o Paktofonice i Kaliber 44, oraz spotkanie wspominkowe o działalności Magika! To wszystko 17 lutego w Bogucicach! Zapraszamy serdecznie do udziału w wyjątkowym wydarzeniu skoncentrowanym na osobie Piotra Łuszcza „Magika” – legendy polskiego hip-hop-u oraz nieżyjącego członka wspomnianych wyżej formacji muzycznych. Wieczór 17 lutego, w Miejskim Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie”, rozpoczniemy z Rahimem (członek Paktofoniki), w ramach cyklu Cafe Bogucice.

Od 24 stycznia plac Szewczyka wyłączony z ruchu!

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Już od poniedziałku 24 stycznia Plac Szewczyka będzie wyłączony z użytku! W najbliższy poniedziałek Plac Szewczyka zostanie całkowicie wyłączony z ruchu. To znak, że rozpoczyna się kolejny etap przebudowy dworca PKP w Katowicach. Rozpoczęło się kruszenie fundamentów oraz elementów hali dworca na tzw. poziomie zero. Wszystkie materiały powyburzeniowe zostaną starannie posegregowane, a następnie wywiezione z terenu budowy.

Zmiany w strukturze Urzędu Miasta Katowice

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

altW środę, 19 stycznia, podczas konferencji prasowej Prezydent Miasta Katowice poinformował o dokonanych w tym roku zmianach w strukturze Urzędu Miasta, które zostały podyktowane koniecznością sprostania coraz to nowym wyzwaniom przed jakimi stają Katowice. Prezydent przedstawił jednego ze swoich zastępców – Marcina Krupę, do którego obowiązków należy nadzór nad pracami Wydziału Rozwoju Miasta, Wydziału Planowania Przestrzennego, Wydziału Kształtowania Środowiska, Wydziału Budynków i Dróg, Wydziału Budownictwa, Biura Konserwatora Zabytków oraz Pełnomocnika ds. Wspierania Innowacyjności.

II miejsce dla Katowic w konkursie Mister Camping 2010

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

altPolska Federacja Campingu i Caravaningu ogłosiła, że camping nr 215 w Katowicach zdobył II miejsce w tegorocznej edycji konkursu na najlepszy polski camping „Mister Camping 2010” w kategorii campingi o pojemności do 150 miejsc noclegowych. Camping juę po raz kolejny znalazł się w gronie laureatów konkursu „Mister Camping”, co dowodzi,że utrzymuje on wysoki standard wyposażenia i poziom usług. Jest również dobrze oceniany przez turystów zarówno polskich jak i zagranicznych.

Konkurs Śląska Fotografia Prasowa

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

altBiblioteka Śląska i Syndykat Dziennikarzy Republiki Czeskiej w Ostrawie mają zaszczyt zaprosić do udziału w kolejnej edycji konkursu „Śląska Fotografia Prasowa”. Konkurs organizowany jest od ośmiu lat. Jest to najważniejsza tego typu impreza w regionie. Jego zadaniem jest nie tylko wybór i nagrodzenie najlepszych fotografii wykonanych przez profesjonalistów, ale też zasymilowanie środowiska fotoreporterów. Swoją nagrodę specjalną przyznają też czytelnicy Biblioteki Śląskiej. W ubiegłym roku do konkursu przystąpiło 58 śląskich fotografów, którzy nadesłali 481 prac, do finału zakwalifikowano 30 autorów i 164 prace.