joomla templates top joomla templates template joomla

Sukces organizacyjny i sportowy TKKF CZARNI Katowice

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice sport

altW Ośrodku Sportowym "Szopienice" w dniu 2 kwietnia odbył się I Memoriał Pawła Gasza Juniora w Badmintonie - Turniej Weteranów. Gościem honorowym memoriału była Pani Gertruda Gasz, mama śp. Pawła. Do rozgrywek na dziewięciu boiskach przystąpiło 114 uczestników reprezentujących 28 miast, w tym z: Białego Stoku, Bierunia, Brodnicy, Bydgoszczy, Bukowna, Chorzowa, Częstochowy, Dąbrowy Górniczej, Garwolina, Gliwic, Kępna, Kęt, Kielc, Łodzi, Olsztyna, Oświęcimia, Piaseczna, Radomia, Siemianowic Śląskich, Sianowa, Skierniewic, Strzelc Opolskich, Tomaszowa Mazowieckiego, Suchedniowa Warszawy, Słupska, Żyrardowa i Katowic.

Koncert Jose Torresa

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

altFilia nr 2 Miejskiego Domu Kultury "Szopienice-Giszowiec" serdecznie zaprasza na pełen emocji koncert Jose Torresa okraszony wzruszającymi opowieściami o Kubie oraz historiach zawartych w pięknych piosenkach. Śpiewający i akompaniujący sobie na gitarze Jose zabierze publiczność w świat muzyki, refleksji, ale również i humoru. W przerwie koncertu goście będą mieli okazję podziwiać wystawę zdjęć Tomasza Torresa. Koncert odbędzie się 15.04.2011 o godzinie 18:00. Bilety w cenie 20 zł - można nabyć na portierni MDK, bądź zarezerwować pod nr tel. 32 206 46 42. (Dla firm wystawiamy faktury).

Prezentacja pojazdów z napędem elektrycznym

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Chcesz spróbować swoich sił jako kierowca samochodu elektrycznego? Zapraszamy pod Spodek. W ramach projektu Elektryczne Pojazdy w Miejskiej Europie EVUE w dniu 7 kwietnia br. w godzinach 12- 18 organizowana jest prezentacja pojazdów z napędem elektrycznym, w trakcie której będzie można zapytać jak taki pojazd działa jak również spróbować swoich sił jako kierowca. Wydarzenie jest częścią Seminarium Eksperckiego, które odbędzie się w Katowicach w dniach 7- 8 kwietnia 2011 r. Więcej informacji na temat samego projektu oraz Programu URBACT II znajdą Państwo na tutaj oraz na stronie projektu

Badania poświęcone zjawisku powrotów z emigracji mieszkańców Śląska

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

altCentrum Doradztwa Strategicznego s.c. D. Bieńkowska, C. Ulasiński, J. Szymańska zaprasza do udziału w jednym z największych badań poświęconych zjawisku powrotów z emigracji mieszkańców Śląska. Aby wypełnić ankietę, kliknij tutaj Państwa odpowiedzi są w pełni anonimowe i posłużą jedynie do tworzenia statystycznych zestawień. Badanie realizowane jest przez Centrum Doradztwa Strategicznego s.c. D. Bieńkowska, C. Ulasiński, J. Szymańska w ramach współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Koncert charytatywny "Dar z serca owocuje"

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

altFundacja Sekwoja Jana Nowaka Zaprasza 2 kwietnia 2011r. godz. 18:00 na KONCERT CHARYTATYWNY „Dar z serca owocuje” na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych: W katowickim Spodku 2 kwietnia będziemy mogli posłuchać śląskich zespołów, które z chęcią wspomogą fundację bezpłatnym występem m.in. Metrum – Reni & Marco, Bajery, Kamraty, HaNuta, Claudia Chwołka, Iroxana, Eliot, Dariusz Niebudek. Słuchając jednocześnie będziemy mogli pomóc najbardziej potrzebującym – chorym dzieciom.

Koncert Solidarni z Białorusią

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

27 marca 2011 (niedziela) w Katowicach o godzinie 18.00 na ulicy Mariackiej odbędzie się koncert „Solidarni z Białorusią”. Stowarzyszenie Inicjatywa Wolna Białoruś już szósty raz z rzędu organizuje koncert „Solidarni z Białorusią”. Dotychczas koncert odbywał się tylko w Warszawie. W tym roku koncert odbędzie się w wielu miastach Polski. Organizatorem katowickiego koncertu jest Stowarzyszenie Projekt Śląsk, współorganizatorami Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego dra Marka Migalskiego oraz Miasto Katowice.

Katowice Europejską Stolicą Krystyn

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

altPo raz czternasty Krystyny z całej Polski świętowały swe imieniny, tym razem w Katowicach. Popularne „Zjazdy Krystyn” odbywają się co roku w różnych miastach naszego kraju. W Katowicach solenizantki spotkały się po raz drugi. Pierwszy zjazd, którego jedną z pomysłodawczyń była Krystyna Bochenek, miał miejsce w 1998 roku. - Wśród Krystyn jest wiele liderek, znanych nazwisk, osób, które pomagają zintegrować środowisko i wskazują, że można nie tylko odnieść swój osobisty sukces ale także pomagać innym odnaleźć siłę do realizacji własnych marzeń.

Nowy współrealizator Miejskiego Programu Pomocy dla Osób Starszych i Niepełnosprawnych Siedemdziesią

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

altUrząd Miasta w Katowicach informuje, iż w ramach współrealizacji Miejskiego Programu Pomocy dla Osób Starszych i Niepełnosprawnych „Siedemdziesiąt Plus” zostało zawarte kolejne porozumienie z Restauracją Hutnik, z siedzibą w Katowicach przy ul. Plac Powstańców Śląskich 7. Serdecznie zapraszamy katowickich seniorów do skorzystania z oferty zakupy kawy/herbaty za symboliczną złotówkę. Ponadto przypominamy, iż od marca 2011 roku można skorzystać z usług Restauracji Europa, z siedzibą w Katowicach przy ul. Mickiewicza 8 w postaci zakupu kawy/herbaty za symboliczną złotówkę.

Platforma Konsultacji Społecznych w nowej formule

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

altUrząd Miasta Katowice zaprasza mieszkańców i organizacje pozarządowe do korzystania z udoskonalonej Platformy Konsultacji Społecznych. Obecna strona PKS udostępnia nowe możliwości i narzędzia, ułatwiające użytkownikom korzystanie z forum oraz dotarcie do odpowiedniego merytorycznie pracownika Urzędu Miasta. Wzrosła liczba moderatorów PKS, reprezentujących wybrane wydziały urzędu. W celu korzystania z PKS należy zapoznać się z regulaminem forum, zarejestrować się i uzyskać hasło dostępu.

Konferencja Metropolitalna gra interesów...

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Urząd Miasta Katowice, Górnośląski Związek Metropolitalny, Uniwersytet Śląski oraz Dom Miasta Saint-Etienne serdecznie zapraszają do udziału w konferencji "METROPOLITALNA GRA INTERESÓW – CZYLI CO ZROBIĆ ŻEBY WSZYSCY ZACZĘLI GRAĆ DO JEDNEJ BRAMKI", która odbędzie się 31 marca 2011 r.w Auli im. Kazimierza Lepszego w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Podczas konferencji polscy i francuscy eksperci spróbują odpowiedzieć na nurtujące pytania

Nowe miejsca pracy w Katowicach

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

altW stolicy Górnego Śląska już we wrześniu zostanie otwarte Centrum Obsługi Klienta Grupy Żywiec, które będzie stanowić całkowicie nową jakość wśród firm piwowarskich. Katowice zostały wybrane spośród prawie dwudziestu miast w Polsce. Inwestycja producenta Żywca, Warki i Tatry, warta kilkanaście milionów złotych, zapewni kilkaset miejsc pracy. O wyborze największego miasta na Śląsku przesądziła możliwość pozyskania pracowników, dobre połączenia z resztą kraju, konkurencyjne koszty i zaangażowanie władz lokalnych.

Wielki sukces karateków TKKF Czarni

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice sport

altWspaniały sukces odnieśli karatecy klubu TKKF „Czarni” Katowice na zorganizowanych w Sosnowcu Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego Seniorów i Juniorów Młodszych w karate kyokushin. Podopieczni sensei Dariusz Łyczko wywalczyli łącznie 9 medali, w tym 3 złote, 2 srebrny oraz 4 brązowe. W mistrzostwach wzięło udział 146 zawodników i zawodniczek z 18 klubów. Wyniki indywidualne: 1. Karolina Jaworek - I m. w kat. Semi Kontakt Open, I m. w kat. Kata, III m. w kat. Light Kontakt Open juniorek młodszych. 2. Karolina Szczygieł - II m. w kat. Kata, II m. w kat. Semi Kontakt Open juniorek młodszych.

Katowice na targach MIPIM w Cannes

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

W dniach 8-11 marca 2011 r. podczas targów inwestycyjnych MIPIM w Cannes miasto Katowice na wspólnym stoisku z Metropolią Silesia i Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego zaprezentowało swoją ofertę inwestycyjną. Spośród kilkunastu ofert inwestycyjnych miasto promowało głównie projekt przebudowy centrum w strefie Rondo-Rynek przeznaczonej pod działaność hotelową, biurową lub komercyjną. Dużym zainteresowaniem wśród inwestorów cieszyły się projekty budowy parkingów podziemnych, które będą realizowane na podstawie ustawy o koncesji na roboty budowlane.