joomla templates top joomla templates template joomla

Nowe miejsca pracy w Katowicach

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

altW stolicy Górnego Śląska już we wrześniu zostanie otwarte Centrum Obsługi Klienta Grupy Żywiec, które będzie stanowić całkowicie nową jakość wśród firm piwowarskich. Katowice zostały wybrane spośród prawie dwudziestu miast w Polsce. Inwestycja producenta Żywca, Warki i Tatry, warta kilkanaście milionów złotych, zapewni kilkaset miejsc pracy. O wyborze największego miasta na Śląsku przesądziła możliwość pozyskania pracowników, dobre połączenia z resztą kraju, konkurencyjne koszty i zaangażowanie władz lokalnych.

Koncert Solidarni z Białorusią

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

27 marca 2011 (niedziela) w Katowicach o godzinie 18.00 na ulicy Mariackiej odbędzie się koncert „Solidarni z Białorusią”. Stowarzyszenie Inicjatywa Wolna Białoruś już szósty raz z rzędu organizuje koncert „Solidarni z Białorusią”. Dotychczas koncert odbywał się tylko w Warszawie. W tym roku koncert odbędzie się w wielu miastach Polski. Organizatorem katowickiego koncertu jest Stowarzyszenie Projekt Śląsk, współorganizatorami Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego dra Marka Migalskiego oraz Miasto Katowice.

Katowice Europejską Stolicą Krystyn

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

altPo raz czternasty Krystyny z całej Polski świętowały swe imieniny, tym razem w Katowicach. Popularne „Zjazdy Krystyn” odbywają się co roku w różnych miastach naszego kraju. W Katowicach solenizantki spotkały się po raz drugi. Pierwszy zjazd, którego jedną z pomysłodawczyń była Krystyna Bochenek, miał miejsce w 1998 roku. - Wśród Krystyn jest wiele liderek, znanych nazwisk, osób, które pomagają zintegrować środowisko i wskazują, że można nie tylko odnieść swój osobisty sukces ale także pomagać innym odnaleźć siłę do realizacji własnych marzeń.

Filharmonia każdemu coś interesującego

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

altFilharmonia każdemu coś interesującego Już w najbliższy piątek zapraszamy na wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry symfonicznej Filharmonii Śląskiej. 18 marca bo o godz. 19 w Sali Koncertowej katowickiej Akademii Muzycznej spotkanie z trojgiem mistrzów smyczka. Wszyscy są laureatami wielu międzynarodowych konkursów muzycznych, a dwie młode skrzypaczki z prof. Romanem Lasockim łączą relacje: mistrz – uczeń. Profesor rekomenduje uwadze słuchaczy studentki warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina: Małgorzatę Wasiucionek w I Koncercie skrzypcowym Karola Szymanowskiego

Jak Essen stało się Europejską Stolicą Kultury 2010

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

altW Katowicach gości Heinz-Dieter Klink, Dyrektor Regionalnego Parlamentu Zagłębia Ruhry oraz Susanne Skipol z biura Koordynatora Programu i Komisarza ds. stosunków międzynarodowych Ruhr 2010. W ubiegłym roku Miasto Essen wygrało rywalizację o tytuł Europejskiej Stolica Kultury, w czym ogromny udział odegrało zaangażowanie władz Regionalnego Parlamentu Zagłębia Ruhry oraz wsparcie ze strony samorządów miast tworzących tą jedną z największych konurbacji europejskich.

Międzynarodowy mecz piłkarski reprezentacji kobiet Polski i Słowacji

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice sport

altMiędzynarodowy mecz piłkarski reprezentacji kobiet Polska - Słowacja W dniu 2.03.2011 (środa) o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Bukowej odbędzie się międzynarodowy mecz piłkarski reprezentacji kobiet pomiędzy Polską, a Słowacją. Wszystkich kibiców chcących zagrzać nasze zawodniczki do walki zapraszamy serdecznie do kibicowania reprezentacji Polski. Wstęp wolny.

Konkurs dla katowickiej młodzieży - "LOGO-motywator"

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach Sekcja Programu Aktywności Lokalnej na Rzecz Młodzieży "Postaw na siebie!" serdecznie zaprasza młodzież w wieku 15-25 lat mieszkającą w Katowicach do udziału w konkursie pod nazwą "LOGO-motywator" na logo Programu. Zwycięskie logo stanie się oficjalnym znakiem Programu. Na projekty logo czekamy do 9 marca - na autora zwycięskiego projektu czeka nagroda.

Wielki sukces karateków TKKF Czarni

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice sport

altWspaniały sukces odnieśli karatecy klubu TKKF „Czarni” Katowice na zorganizowanych w Sosnowcu Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego Seniorów i Juniorów Młodszych w karate kyokushin. Podopieczni sensei Dariusz Łyczko wywalczyli łącznie 9 medali, w tym 3 złote, 2 srebrny oraz 4 brązowe. W mistrzostwach wzięło udział 146 zawodników i zawodniczek z 18 klubów. Wyniki indywidualne: 1. Karolina Jaworek - I m. w kat. Semi Kontakt Open, I m. w kat. Kata, III m. w kat. Light Kontakt Open juniorek młodszych. 2. Karolina Szczygieł - II m. w kat. Kata, II m. w kat. Semi Kontakt Open juniorek młodszych.

Katowice na targach MIPIM w Cannes

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

W dniach 8-11 marca 2011 r. podczas targów inwestycyjnych MIPIM w Cannes miasto Katowice na wspólnym stoisku z Metropolią Silesia i Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego zaprezentowało swoją ofertę inwestycyjną. Spośród kilkunastu ofert inwestycyjnych miasto promowało głównie projekt przebudowy centrum w strefie Rondo-Rynek przeznaczonej pod działaność hotelową, biurową lub komercyjną. Dużym zainteresowaniem wśród inwestorów cieszyły się projekty budowy parkingów podziemnych, które będą realizowane na podstawie ustawy o koncesji na roboty budowlane.

Odszedł Józef Kocurek, wyjątkowy Syn Ziemi Śląskiej

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

altJózef Kocurek - wieloletni Radny Rady Miasta Katowice, Wiceprezydent Miasta Katowice w latach 1998-2010, wyjątkowy syn Ziemi Śląskiej przegrał długotrwałą walkę z wyniszczającą chorobą. Samorząd Miasta Katowice poniósł niepowetowaną stratę. Żonie, Córkom, Rodzinie, Bliskim i Przyjaciołom Zmarłego wyrazy naszego najgłębszego żalu i współczucia składają Prezydent Miasta Katowice Piotr Uszok wraz z Zastępcami oraz Pracownicy Urzędu Miasta Katowice.

UB a młodzieżowe organizacje antykomunistyczne

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

altPromocja książki „UB a młodzieżowe organizacje antykomunistyczne w latach 1945 – 1954 na Górnym Śląsku i Podbeskidziu. Metody operacyjne aparatu bezpieczeństwa w świetle dokumentów” – Katowice, 10 marca 2011 Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach zaprasza na promocję książki „UB a młodzieżowe organizacje antykomunistyczne w latach 1945 – 1954 na Górnym Śląsku i Podbeskidziu. Metody operacyjne aparatu bezpieczeństwa w świetle dokumentów”, która odbędzie się 10 marca 2011 r. o godz. 13.00 w sali konferencyjnej w siedzibie katowickiego IPN (Katowice, ul. Kilińskiego 9).

Młodzi kompozytorzy w hołdzie Fryderykowi Chopinowi

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

altZapraszamy na koncert finałowy w ramach programu Młodzi kompozytorzy w hołdzie Fryderykowi Chopinowi w dniu 4 marca br. w Sali koncertowej Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej "Symfonia" Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego Młodzi kompozytorzy w hołdzie Fryderykowi Chopinowi to 4-letni (2007-2010) program opieki Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego nad 13 kompozytorami, zrealizowany we współpracy ze Związkiem Kompozytorów Polskich, Ambasadą Republiki Francji, Stowarzyszeniem „Willa Decjusza” i Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Młodzi kompozytorzy w hołdzie Fryderykowi Chopinowi

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Zapraszamy na koncert finałowy w ramach programu Młodzi kompozytorzy w hołdzie Fryderykowi Chopinowi w dniu 4 marca br. w Sali koncertowej Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej "Symfonia" Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego Młodzi kompozytorzy w hołdzie Fryderykowi Chopinowi to 4-letni (2007-2010) program opieki Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego nad 13 kompozytorami, zrealizowany we współpracy ze Związkiem Kompozytorów Polskich, Ambasadą Republiki Francji, Stowarzyszeniem „Willa Decjusza” i Narodowym Instytutem Audiowizualnym.