joomla templates top joomla templates template joomla

Nieoficjalne Mistrzostwa Śląska w Mini-Piłce Nożnej 7,8-latków

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice sport

altW sobotę, 7 maja 2011 roku w Spodku odbyły się pierwsze w mieście zawody mini piłki nożnej pod nazwą „JKK CUP 2011 – Nieoficjalne Mistrzostwa Śląska w Mini-Piłce Nożnej 7-8 latków”. Wydanie katowickie turnieju było eliminacją do finału, który odbędzie się w sobotę, 21 maja na Placu Honorowym przed Spodkiem. Sponsorem tytularnym jest JKK MOTO - autoryzowany dealer Hondy w Polsce. Turniej zorganizował działający w naszym mieście UKS „Akademia Piłkarska Silesia” szkolący chłopców w wieku 5-9 lat. Patronat honorowy nad katowickim turniejem objął Prezydent Miasta Piotr Uszok.

Art Naif Festiwal

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

altArt Naif Festiwal już od czterech lat wpisany jest w krajobraz katowickiego Nikiszowca. W tym roku po raz kolejny będziemy mieli zaszczyt zaprezentować w Galerii Szyb Wilson sztukę naiwną z całego świata. Nasz Międzynarodowy Festiwal, corocznie współorganizowany ze stowarzyszeniem FIVAN, to jedyne wydarzenie w Europie, związane ze sztuką „dnia siódmego", organizowane na taką skalę. Staramy się pokazać przykłady twórczości z najodleglejszych miejsc, aby to uczynić pokonujemy barierę granic, języków, kilometrów i światopoglądów. Współpraca z artystami „sztuki niewinnego spojrzenia" owocuje świętem barw, marzeń i snów. Pomimo różnych korzeni artystów cechuje podobne dostrzeganie świata, a w szczególności jego niuansów i zakamarków. Odwołują się do naszej wrodzonej, dziecięcej wrażliwości używając czystych kolorów i prostych form.

Święto Ulicy Markiefki

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

21 maja jedna z ulic w Bogucicach zmieni się w wielkie centrum wydarzeń kulturalnych! W ramach Święta Ulicy Markiefki Miejski Dom Kultury „Bogucice-Zawodzie” zaprasza do udziału w przygotowanych atrakcjach plenerowych. Startujemy o godzinie 12:00 pochodem na ul. Markiefki. Na jego czele pojedzie autobus - nietypowy, bo z galerią. Dalej podążać będą dwie grupy artystyczne i wolontariusze MDK! Dzięki nim na ulicy będzie kolorowo i wesoło – po prostu będzie się działo!

Apel Prezydenta Miasta Katowice

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

altMieszkańcy Katowic, Właściciele i Administratorzy Budynków! W tym roku pierwsze dni maja winniśmy przywitać w szczególnie podniosłym i radosnym nastroju. 2 Maja w Katowicach będą miały miejsce uroczystości, związane z 90. rocznicą wybuchu III Powstania Śląskiego. Dzień później upamiętnimy 120. rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciomajowej. Dlatego zwracam się z gorącym apelem do wszystkich mieszkańców Katowic oraz do właścicieli i administratorów budynków, by godnie uczcili nasze Majowe Święta poprzez wywieszenie flag na budynkach i zadbanie o estetykę ich najbliższego otoczenia. Piotr Uszok,

Zaprezentowano trasę 68. Tour de Pologne UCI World Tour

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice sport

altSiedem etapów, ponad 1110 kilometrów - tak w skrócie będzie wyglądać trasa 68. Tour de Pologne UCI World Tour, który rozpocznie się 31 lipca, a zakończy 6 sierpnia. Trasę naszego narodowego wyścigu zaprezentowano w Urzędzie Miasta Krakowa. Prezentację trasy Tour de Pologne prowadził znany wszystkim sympatykom sportu Jarosław Idzi. Radości z licznego przybycia wszystkich zaproszonych gości nie krył Dyrektor Generalny wyścigu Czesław Lang: - Bardzo wam wszystkim dziękuję, że mogliśmy się tutaj spotkać. Nie byłoby nas, gdyby nie państwo: gospodarze miast, sponsorzy, patroni medialni.

Bluestracje 2011

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

altPosiadający 14-letnią tradycję Międzynarodowy Festiwal Bluestracje to impreza muzyczna, która ma miejsce w kwietniu br. w kilku miastach Górnego Śląska. W tym roku rozpoczynamy 27 kwietnia w Katowicach na ul. Mariackiej, gdzie w inauguracyjnym koncercie wystąpi zespół Kulisz Trio. Na koncert zapraszamy o godz. 17.30. Główne koncerty odbędą się również w Chorzowie, w Miejskim Domu Kultury Batory (29 kwietnia) oraz Teatrze Rozrywki (30 kwietnia).

Eksperci radzili Katowicom jak wprowadzać pojazdy elektryczne do użytkowania

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

altW ramach projektu Elektryczne Pojazdy w Miejskiej Europie EVUE w dniach 7- 8 kwietnia br. w Katowicach odbyło się seminarium eksperckie dot. elektromobilności, czyli pojazdów z napędem elektrycznym oraz tego co z takimi pojazdami jest związane- infrastruktury, kosztów eksploatacji i korzyści dla środowiska jakie z tego płyną. Pierwszy dzień spotkania poświęcony był przedstawieniu założeń Programu URBACT II oraz Projektu. W dalszej części spotkania Partnerzy Projektu oraz eksperci z Londynu, Madrytu, Frankfurtu oraz Lizbony przedstawili kwestię elektromobilności w ich miastach. W ramach warsztatów, które były przedostatnim punktem spotkania doradzili Katowicom, co należałoby zrobić, żeby elektromobilność Katowicach zaczęła żyć własnym życiem.

Kolejni dwaj nowi Partnerzy programu: Nas troje i więcej

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

alt
Pragniemy poinformować, że do udziału w programie: Nas troje i więcej przyłączyli się dwaj nowi Partnerzy: Zespół Szkoleniowo – Terapeutyczny EGO s.c. mieszczący się w Katowicach przy ul. Warszawskiej 40/1a oferując 25% zniżki na cykl 10 spotkań organizacyjnych w ramach „Szkoły dla rodziców i wychowawców”, tj. cena 1 cyklu spotkań wynosić będzie 450,00 zł (istnieje także możliwość zakupu pojedynczych spotkań w cenie 45,00 zł za każde spotkanie) oraz Restauracja Thai Express mieszcząca się w Katowicach przy ul. Pocztowej 10 oferując w każdy weekend 20% zniżki na całe menu.

3 maja - utrudnienia w ruchu

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice sport

alt3 maja na terenie miasta odbędzie się Silesia Marathon oraz Motomajówka. W związku z tym będą występowały czasowe utrudnienia w ruchu. Tego dnia w godzinach 6.00-18.30 dla ruchu zostanie zamknięte centrum miasta, tj. - al. Korfantego po stronie wschodniej od wysokości Hotelu Katowice do ul. Katowickiej, - Rondo im. Gen. J. Ziętka po stronie wschodniej od torów tramwajowych, - al. Roździeńskiego od Ronda do skrzyżowania z ul. Olimpijską i ul. Uniwersytecką, - ul. Olimpijskiej od skrzyżowania z al. Korfantego do wysokości wjazdu na górny parking Spodka (z możliwością kontrolowanego dojazdu do drogi wewnętrznej MOSiR).

ZIYO i Dj NINO na Mariackiej

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

altSerdecznie zapraszamy na kolejne koncerty z cyklu zaplanowanych 25 występów, które potrwają aż do jesieni. 7. maja o godz. 20.00 na Mariackiej wystąpią ZIYO (25 lecie) oraz Dj NINO. Główny organizator: DINKS Krzysztof Krot Projekt wspiera: Urząd Miasta Katowice, Wydział Promocji

Prezydent Katowic Piotr Uszok odebrał dziś prestiżowe wyróżnienie: akt uznania Nikiszowca za Pomnik

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

altOd wczoraj Gniezno jest gospodarzem centralnych obchodów krajowych Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków. MDOZ został ustanowiony przez Komitet Wykonawczy Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków ICOMOS w 1983 roku i jest wpisany przez UNESCO do rejestru ważnych imprez o znaczeniu światowym. Za główny cel Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków uznaje się przybliżenie społeczeństwu problemów ochrony spuścizny minionych pokoleń. W Polsce ideą obchodów jest prezentowanie dóbr kultury o istotnym znaczeniu dla europejskiego i światowego dziedzictwa kulturowego oraz uhonorowanie konserwatorów, opiekunów i właścicieli zabytków, którzy w szczególny sposób przyczynili się do opieki nad nimi.

Nowi partnerzy programu Nas troje i więcej

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

altW ubiegłym tygodniu do realizacji programu: „Nas troje i więcej” przyłączyli się dwaj nowi partnerzy: Sala Zabaw dla Dzieci „Figlarnia” mieszcząca się w Katowicach przy ul. 3-go Maja 11/13 oferując zniżkę 25% na zabawę dla dzieci oraz Sala Zabaw dla Dzieci „Nibylandia” mieszcząca się w Katowicach przy ul. Pawła Kołodzieja 44 oferując zniżkę 10% na zabawę dla dzieci. Dziękujemy ww. partnerom i zachęcamy kolejnych prywatnych przedsiębiorców z terenu Katowic do przyłączenia się do programu poprzez wprowadzenie systemu ulg i rabatów dla rodzin uczestniczących w programie.

57 600 metrów do przepłynięcia w Katowicach

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Prawie 58 km do pokonania w wodzie, 240 minut morderczej walki i elita polskiego pływania – to wszystko czeka nas już 16 kwietnia podczas finału Akademickich Mistrzostw Polski w Pływaniu, które odbędą się na pływalni katowickiego AWF od godz. 11.45. O medale powalczy prawie 500 zawodników, którzy uzyskali awans w ramach 4 zawodów półfinałowych rozegranych w Poznaniu, Łodzi, Zabierzowie i Cieszynie. Rywalizacja będzie się toczyć w 16 konkurencjach indywidualnych i 4 sztafetach, a wśród zawodników zobaczymy m.in. znanych z kadry Polski Pawła Korzeniowskiego i Aleksandrę Urbańczyk.