joomla templates top joomla templates template joomla

Prezydent Katowic Piotr Uszok odebrał dziś prestiżowe wyróżnienie: akt uznania Nikiszowca za Pomnik

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

altOd wczoraj Gniezno jest gospodarzem centralnych obchodów krajowych Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków. MDOZ został ustanowiony przez Komitet Wykonawczy Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków ICOMOS w 1983 roku i jest wpisany przez UNESCO do rejestru ważnych imprez o znaczeniu światowym. Za główny cel Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków uznaje się przybliżenie społeczeństwu problemów ochrony spuścizny minionych pokoleń. W Polsce ideą obchodów jest prezentowanie dóbr kultury o istotnym znaczeniu dla europejskiego i światowego dziedzictwa kulturowego oraz uhonorowanie konserwatorów, opiekunów i właścicieli zabytków, którzy w szczególny sposób przyczynili się do opieki nad nimi.

Bluestracje 2011

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

altPosiadający 14-letnią tradycję Międzynarodowy Festiwal Bluestracje to impreza muzyczna, która ma miejsce w kwietniu br. w kilku miastach Górnego Śląska. W tym roku rozpoczynamy 27 kwietnia w Katowicach na ul. Mariackiej, gdzie w inauguracyjnym koncercie wystąpi zespół Kulisz Trio. Na koncert zapraszamy o godz. 17.30. Główne koncerty odbędą się również w Chorzowie, w Miejskim Domu Kultury Batory (29 kwietnia) oraz Teatrze Rozrywki (30 kwietnia).

Eksperci radzili Katowicom jak wprowadzać pojazdy elektryczne do użytkowania

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

altW ramach projektu Elektryczne Pojazdy w Miejskiej Europie EVUE w dniach 7- 8 kwietnia br. w Katowicach odbyło się seminarium eksperckie dot. elektromobilności, czyli pojazdów z napędem elektrycznym oraz tego co z takimi pojazdami jest związane- infrastruktury, kosztów eksploatacji i korzyści dla środowiska jakie z tego płyną. Pierwszy dzień spotkania poświęcony był przedstawieniu założeń Programu URBACT II oraz Projektu. W dalszej części spotkania Partnerzy Projektu oraz eksperci z Londynu, Madrytu, Frankfurtu oraz Lizbony przedstawili kwestię elektromobilności w ich miastach. W ramach warsztatów, które były przedostatnim punktem spotkania doradzili Katowicom, co należałoby zrobić, żeby elektromobilność Katowicach zaczęła żyć własnym życiem.

Sukces organizacyjny i sportowy TKKF CZARNI Katowice

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice sport

altW Ośrodku Sportowym "Szopienice" w dniu 2 kwietnia odbył się I Memoriał Pawła Gasza Juniora w Badmintonie - Turniej Weteranów. Gościem honorowym memoriału była Pani Gertruda Gasz, mama śp. Pawła. Do rozgrywek na dziewięciu boiskach przystąpiło 114 uczestników reprezentujących 28 miast, w tym z: Białego Stoku, Bierunia, Brodnicy, Bydgoszczy, Bukowna, Chorzowa, Częstochowy, Dąbrowy Górniczej, Garwolina, Gliwic, Kępna, Kęt, Kielc, Łodzi, Olsztyna, Oświęcimia, Piaseczna, Radomia, Siemianowic Śląskich, Sianowa, Skierniewic, Strzelc Opolskich, Tomaszowa Mazowieckiego, Suchedniowa Warszawy, Słupska, Żyrardowa i Katowic.

Nowy współrealizator Miejskiego Programu Pomocy dla Osób Starszych i Niepełnosprawnych Siedemdziesią

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

altUrząd Miasta w Katowicach informuje, iż w ramach współrealizacji Miejskiego Programu Pomocy dla Osób Starszych i Niepełnosprawnych „Siedemdziesiąt Plus” zostało zawarte kolejne porozumienie z Restauracją Hutnik, z siedzibą w Katowicach przy ul. Plac Powstańców Śląskich 7. Serdecznie zapraszamy katowickich seniorów do skorzystania z oferty zakupy kawy/herbaty za symboliczną złotówkę. Ponadto przypominamy, iż od marca 2011 roku można skorzystać z usług Restauracji Europa, z siedzibą w Katowicach przy ul. Mickiewicza 8 w postaci zakupu kawy/herbaty za symboliczną złotówkę.

Platforma Konsultacji Społecznych w nowej formule

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

altUrząd Miasta Katowice zaprasza mieszkańców i organizacje pozarządowe do korzystania z udoskonalonej Platformy Konsultacji Społecznych. Obecna strona PKS udostępnia nowe możliwości i narzędzia, ułatwiające użytkownikom korzystanie z forum oraz dotarcie do odpowiedniego merytorycznie pracownika Urzędu Miasta. Wzrosła liczba moderatorów PKS, reprezentujących wybrane wydziały urzędu. W celu korzystania z PKS należy zapoznać się z regulaminem forum, zarejestrować się i uzyskać hasło dostępu.

Konferencja Metropolitalna gra interesów...

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Urząd Miasta Katowice, Górnośląski Związek Metropolitalny, Uniwersytet Śląski oraz Dom Miasta Saint-Etienne serdecznie zapraszają do udziału w konferencji "METROPOLITALNA GRA INTERESÓW – CZYLI CO ZROBIĆ ŻEBY WSZYSCY ZACZĘLI GRAĆ DO JEDNEJ BRAMKI", która odbędzie się 31 marca 2011 r.w Auli im. Kazimierza Lepszego w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Podczas konferencji polscy i francuscy eksperci spróbują odpowiedzieć na nurtujące pytania

Nowi partnerzy programu Nas troje i więcej

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

altW ubiegłym tygodniu do realizacji programu: „Nas troje i więcej” przyłączyli się dwaj nowi partnerzy: Sala Zabaw dla Dzieci „Figlarnia” mieszcząca się w Katowicach przy ul. 3-go Maja 11/13 oferując zniżkę 25% na zabawę dla dzieci oraz Sala Zabaw dla Dzieci „Nibylandia” mieszcząca się w Katowicach przy ul. Pawła Kołodzieja 44 oferując zniżkę 10% na zabawę dla dzieci. Dziękujemy ww. partnerom i zachęcamy kolejnych prywatnych przedsiębiorców z terenu Katowic do przyłączenia się do programu poprzez wprowadzenie systemu ulg i rabatów dla rodzin uczestniczących w programie.

57 600 metrów do przepłynięcia w Katowicach

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Prawie 58 km do pokonania w wodzie, 240 minut morderczej walki i elita polskiego pływania – to wszystko czeka nas już 16 kwietnia podczas finału Akademickich Mistrzostw Polski w Pływaniu, które odbędą się na pływalni katowickiego AWF od godz. 11.45. O medale powalczy prawie 500 zawodników, którzy uzyskali awans w ramach 4 zawodów półfinałowych rozegranych w Poznaniu, Łodzi, Zabierzowie i Cieszynie. Rywalizacja będzie się toczyć w 16 konkurencjach indywidualnych i 4 sztafetach, a wśród zawodników zobaczymy m.in. znanych z kadry Polski Pawła Korzeniowskiego i Aleksandrę Urbańczyk.

Koncert Jose Torresa

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

altFilia nr 2 Miejskiego Domu Kultury "Szopienice-Giszowiec" serdecznie zaprasza na pełen emocji koncert Jose Torresa okraszony wzruszającymi opowieściami o Kubie oraz historiach zawartych w pięknych piosenkach. Śpiewający i akompaniujący sobie na gitarze Jose zabierze publiczność w świat muzyki, refleksji, ale również i humoru. W przerwie koncertu goście będą mieli okazję podziwiać wystawę zdjęć Tomasza Torresa. Koncert odbędzie się 15.04.2011 o godzinie 18:00. Bilety w cenie 20 zł - można nabyć na portierni MDK, bądź zarezerwować pod nr tel. 32 206 46 42. (Dla firm wystawiamy faktury).

Prezentacja pojazdów z napędem elektrycznym

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Chcesz spróbować swoich sił jako kierowca samochodu elektrycznego? Zapraszamy pod Spodek. W ramach projektu Elektryczne Pojazdy w Miejskiej Europie EVUE w dniu 7 kwietnia br. w godzinach 12- 18 organizowana jest prezentacja pojazdów z napędem elektrycznym, w trakcie której będzie można zapytać jak taki pojazd działa jak również spróbować swoich sił jako kierowca. Wydarzenie jest częścią Seminarium Eksperckiego, które odbędzie się w Katowicach w dniach 7- 8 kwietnia 2011 r. Więcej informacji na temat samego projektu oraz Programu URBACT II znajdą Państwo na tutaj oraz na stronie projektu

Badania poświęcone zjawisku powrotów z emigracji mieszkańców Śląska

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

altCentrum Doradztwa Strategicznego s.c. D. Bieńkowska, C. Ulasiński, J. Szymańska zaprasza do udziału w jednym z największych badań poświęconych zjawisku powrotów z emigracji mieszkańców Śląska. Aby wypełnić ankietę, kliknij tutaj Państwa odpowiedzi są w pełni anonimowe i posłużą jedynie do tworzenia statystycznych zestawień. Badanie realizowane jest przez Centrum Doradztwa Strategicznego s.c. D. Bieńkowska, C. Ulasiński, J. Szymańska w ramach współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Koncert charytatywny "Dar z serca owocuje"

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

altFundacja Sekwoja Jana Nowaka Zaprasza 2 kwietnia 2011r. godz. 18:00 na KONCERT CHARYTATYWNY „Dar z serca owocuje” na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych: W katowickim Spodku 2 kwietnia będziemy mogli posłuchać śląskich zespołów, które z chęcią wspomogą fundację bezpłatnym występem m.in. Metrum – Reni & Marco, Bajery, Kamraty, HaNuta, Claudia Chwołka, Iroxana, Eliot, Dariusz Niebudek. Słuchając jednocześnie będziemy mogli pomóc najbardziej potrzebującym – chorym dzieciom.