joomla templates top joomla templates template joomla

Mija 10 lat od zawalenia hali targowej w Katowicach. Poruszające wspomnienia ratownika

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

- Pamiętam pacjenta przygniecionego bardzo ciężkim elementem konstrukcji, który był bardzo spokojny - wspomina Michał Wrodarczyk, ratownik medyczny, który brał udział w akcji ratunkowej po zawaleniu hali Międzynarodowych Targów Katowickich w 2006 r. Jak dodaje ratownik, sytuacja była dramatyczna, gdyż miał on świadomość, że nie zdoła pomóc człowiekowi uwięzionemu pod gruzami. 

Brutalny napad z bronią na sklep w Rybniku. Policja szuka sprawcy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Mężczyzna w czarnej kominiarce i rękawiczkach wszedł do sklepu w Rybniku i zaszantażował ekspedientkę przedmiotem przypominającym broń. Przestępca zabrał szufladę z kasy fiskalnej i uciekł. Kierunek jego ucieczki zdradziły ślady na śniegu. - Może ktoś był o tej porze w tej okolicy i coś widział, może zna kogoś, kto miał przedmiot przypominający broń i od tego dnia zaczął dysponować większą kwotą.

15 tysięcy złotych na ulicy w Katowicach. Wysadzili bankomat i uciekli

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

W nocy w Katowicach jeden z mieszkańców usłyszał duży huk i zadzwonił na policję, bo myślał, że to napad na sklep. Funkcjonariusze zastali na miejscu wysadzony bankomat i znaleźli na ulicy 15 tysięcy złotych rozrzucone dookoła. - Sprawców na miejscu już nie było - mówi mł. asp. Sebastian Imiołczyk a policji w Katowicach. Nie wiadomo, ile pieniędzy udało im się ukraść.

Pierwsza ofiara mrozów na Śląsku. 41-letni mężczyzna zamarzł w pustostanie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

W Katowicach w pustostanie znaleziono zwłoki 41-letniego mężczyzny. Przyczyną śmierci było najprawdopodobniej wychłodzenie organizmu. - Jest to pierwsza ofiara mrozów na Śląsku w tym roku - poinformował nadkom. Jacek Pytel z katowickiej policji.

Andrzej Duda złożył kwiaty przed pomnikiem poległych górników katowickiej kopalni Wujek

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

W 34. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego prezydent Andrzej Duda złożył w niedzielę kwiaty przed pomnikiem poległych górników katowickiej kopalni Wujek. Potem przez ponad 20 minut prezydent zwiedzał mieszczące się w pobliżu pomnika Muzeum Izbę Pamięci Kopalni Wujek – prowadzone od 2011 r. przez Śląskie Centrum Wolności i Solidarności.

Aktywne ferie z Magnolia Park

Aleksandra Palus włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Konkurs na ambasadorkę Barbie, dziecięcy pokaz mody, warsztaty stylu i strefy zabaw. To tylko niektóre z atrakcji, przygotowanych na ferie przez Magnolia Park. Najmłodsi spotkają się także z bohaterami bajki SpongeBob oraz obejrzą wszystkie części Harry’ego Pottera. 

30 tys. działek narkotyków i 170 tys. zł w rękach śląskiej policji. 5 handlarzy narkotykami w areszcie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Pięciu mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami na dużą skalę zatrzymała śląska policja. W ich mieszkaniach znaleziono ok. 170 tys. zł, pistolet, narkotyki oraz wagi do ich porcjowania. - Mówimy o 30 tys. działek, które nie trafiły na rynek, wartości ok. miliona złotych, przede wszystkim o marihuanie i o amfetaminie - mówi rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp.

Pasażerowie zdenerwowani, pociągi nie przyjeżdżają. Opóźnienia na kolei z powodu mrozów

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Z powodu mrozu pasażerowie na Śląsku mają problemy z połączeniami kolejowymi. Na niektórych trasach w województwie opóźnienia dochodzą do dwóch godzin. Wszystko dlatego, że tej nocy było tam wyjątkowo mroźno (-18 st. C) i pękły złącza, co spowodowało brak napięcia w sieciach trakcyjnych. - Lekkie przymrozki są. Rozumiem to, ale nie powinno być takich opóźnień - skarży się pasażer jadący na Słowację.

16 grudnia 1981 roku w Kopalni Wujek zginęło dziewięciu górników. Najmłodszą ofiarą był Andrzej Pełka

Telewizja NTL/NTL Radomsko Sp. z o.o. włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Protestowali przeciwko wprowadzeniu stanu wojennego, przypłacili to własnym życiem. 16 grudnia 1981 roku w Kopalni Wujek zginęło dziewięciu górników. Najmłodszą ofiarą był Andrzej Pełka. W Niedośpielinie, z którego pochodził każdego roku odbywają się uroczystości upamiętniające zabitych.

Kierowca pijący alkohol w aucie zatrzymany przez policję

Policja Śląska/x-news włącz . Opublikowano w Katowice powiatowe

Dzięki czujności pracowników monitoringu, a także błyskawicznej reakcji policjantów wkrótce przed sądem stanie pijany kierowca. Na nagraniu miejskiego monitoringu widać mężczyznę, który zaparkował tuż pod kamerą, wypił alkohol i zabierając ze sobą pasażerów, odjechał. 

Alter Sound

katowice.eu włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

altAlter Sound - wyjątkowy program muzyczno-lifestyle'owy ‘Alter Sound’ to program muzyczno-lifestyle’owy, którego celem jest ukazywanie i promowanie ciekawych, nowatorskich zjawisk muzycznych, prezentowanie intrygujących osobowości, ich pasji