joomla templates top joomla templates template joomla

Kolorowy proszek i mnóstwo radości. W Katowicach odbył się Festiwal Kolorów

tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

Setki osób, kolorowy proszek i mnóstwo dobrej zabawy - tak wyglądał Festiwal Kolorów w Parku Śląskim. Impreza wzorowana jest na hinduskim święcie Holi. Organizatorzy do udziału zapraszają wszystkich, ponieważ jest to przede wszystkim festiwal uśmiechu. 

Dwie "Pomarańczarki", obie oryginalne, na ścianie sali wystawowej w Muzeum Śląskim

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

Wielu myśli, że jest jedna, ale są aż dwie. "Pomarańczarkę" - w dwóch odsłonach - Aleksandra Gierymskiego podziwiać i porównywać można w katowickim Muzeum Śląskim. W ramach Nocy Muzeów można też było obejrzeć dzieła, które przed laty zostały utracone, a teraz udało się je odzyskać. 

Pielgrzymka na rolkach i hulajnogach wyruszyła z Katowic

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Już po raz trzeci z Katowic wyruszyła pielgrzymka… na rolkach i hulajnogach! W tym roku to kolejny etap śląskich przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Na rolkach młodzi w lipcu ruszą też na spotkanie z papieżem Franciszkiem. 

Ojciec od 4 latach gwałcił swoją córkę. Grozi mu 12 lat więzienia

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który przez cztery lata gwałcił swoją córkę. Podejrzany został tymczasowo aresztowany. Grozi mu 12 lat więzienia. - Z naszych ustaleń wynika, że ten mężczyzna gwałcił córkę od 2012 roku, czyli momentu kiedy dziewczynka miała 12 lat - poinformował nadkom. 

"Myśleli, że kupa kasy jest". Zatrzymano podejrzanych po bestialskim zabójstwie emerytki w Piekarach Śl.

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

W jednym z domów jednorodzinnych w Piekarach Śląskich policjanci znaleźli związaną, martwą kobietę. Sekcja zwłok jako przyczynę śmierci wskazała uduszenie wymiocinami i obrażenia głowy. Kilka godzin po odkryciu zatrzymano 25-latka i 15-latkę - informuje asp. Dagmara Wawrzyniak z miejscowej policji. 

"Nazywam się Miliard" w kilkudziesięciu miastach Polski

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Dość molestowaniu seksualnemu kobiet i dziewcząt - to hasło uczestniczek akcji "Nazywam się Miliard", które tańcząc protestowały w ok. 60 polskich miastach. Molestowanie w Polsce to zjawisko powszechne - mówią organizatorki protestu. W Polsce akcję "Nazywam się Miliard" prowadzi i koordynuje od 2013 roku Fundacja Feminoteka. 

2 osoby zmarły, 16 jest zakażonych. Bilans świńskiej grypy na Śląsku

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Nie żyją dwie osoby zarażone wirusem AH1N1. Zmarły po zabiegach operacyjnych w szpitalu w Gliwicach. W sumie w województwie śląskim świńską grypę zdiagnozowano u 16 osób. - Jeżeli chodzi o te 16 osób, u których zdiagnozowano grypę AH1N1, większość z nich przebywa w szpitalu na terenie Gliwic, natomiast dwie osoby przebywają w szpitalu w Jaworznie.

Kłęby dymu nad Katowicami. 30 zastępów straży gasi pożar hurtowni zabawek

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Płonie hurtownia zabawek w Katowicach. Na miejscu jest 30 zastępów straży pożarnej. Nie ma informacji o poszkodowanych - wszystkim pracownikom hurtowni udało się ewakuować. - W hali znajdowały się zabawki, głównie tworzywa sztuczne. 

Policjanci testują drony i obserwują przejścia dla pieszych

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Policjanci ze śląskiej drogówki we współpracy z Politechniką Śląską testują drony, które będą rejestrować kierowców i pieszych łamiących przepisy. Drony umożliwią funkcjonariuszom sprawdzanie stosowania się użytkowników drogi do sygnalizacji świetlnej, właściwego przekraczania jezdni przez pieszych, a także wykroczeń, takich jak nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na "pasach".

Policjant strzelił w stronę kibica, został skazany. "To groźny wyrok dla całej służby"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Policjanci będą bać się interweniować - mówi policyjny związkowiec Rafał Jankowski, komentując wyrok, jaki usłyszał tyski funkcjonariusz. Sąd skazał Tomasza K. na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu i dwuletni zakaz wykonywania zawodu za to, że część pocisku, który wystrzelił, trafiła w twarz kibica. Stało się to podczas awantury na peronie kolejowym. 

Gigantyczna kolejka przed katowickim Spodkiem. Mistrzostwa świata w grach komputerowych rozpoczęte

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

W Katowicach rozpoczęły się mistrzostwa świata w grach komputerowych. Stawka jest wysoka - łącznie do wygrania jest 500 tys. dolarów. Intel Extreme Masters World Championship przyciągnęła tysiące fanów, którzy od świtu ustawiali się w kilometrowej kolejce. - Jak ktoś się tym interesuje, to musi tu być. Warto stać  - mówi jedna z wielu przybyłych na wydarzenie fanek. 

Górnicy z Kompanii Węglowej domagają się 14 pensji. Na swoich warunkach

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Po fiasku czwartkowych (11.02) negocjacji z zarządem Kompanii Węglowej, związkowcy nie ustępują. Mówią, że nadal chcą porozumienia w sprawie wypłaty 14. pensji i ustalenia przeciętnego wynagrodzenia w spółce - ale na swoich warunkach. Zarząd KW zgodził się na wypłatę "czternastki" w dwóch ratach, co nie zadowala działaczy górniczych. 

Potrącił 88-latka i odjechał. Pieszy nie żyje, kierowca z zarzutem

Policja Śląska/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Policjanci zatrzymali 22-letniego kierowcę opla, który potrącił 88-letniego mężczyznę na ulicy Granicznej w Katowicach i odjechał z miejsca wypadku nie udzielając ofierze wypadku żadnej pomocy. Przechodzień zmarł mimo reanimacji. Po kilkudziesięciu minutach kierowca wrócił na miejsce wypadku.