joomla templates top joomla templates template joomla

Gigantyczna kolejka przed katowickim Spodkiem. Mistrzostwa świata w grach komputerowych rozpoczęte

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

W Katowicach rozpoczęły się mistrzostwa świata w grach komputerowych. Stawka jest wysoka - łącznie do wygrania jest 500 tys. dolarów. Intel Extreme Masters World Championship przyciągnęła tysiące fanów, którzy od świtu ustawiali się w kilometrowej kolejce. - Jak ktoś się tym interesuje, to musi tu być. Warto stać  - mówi jedna z wielu przybyłych na wydarzenie fanek. 

"Nazywam się Miliard" w kilkudziesięciu miastach Polski

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Dość molestowaniu seksualnemu kobiet i dziewcząt - to hasło uczestniczek akcji "Nazywam się Miliard", które tańcząc protestowały w ok. 60 polskich miastach. Molestowanie w Polsce to zjawisko powszechne - mówią organizatorki protestu. W Polsce akcję "Nazywam się Miliard" prowadzi i koordynuje od 2013 roku Fundacja Feminoteka. 

2 osoby zmarły, 16 jest zakażonych. Bilans świńskiej grypy na Śląsku

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Nie żyją dwie osoby zarażone wirusem AH1N1. Zmarły po zabiegach operacyjnych w szpitalu w Gliwicach. W sumie w województwie śląskim świńską grypę zdiagnozowano u 16 osób. - Jeżeli chodzi o te 16 osób, u których zdiagnozowano grypę AH1N1, większość z nich przebywa w szpitalu na terenie Gliwic, natomiast dwie osoby przebywają w szpitalu w Jaworznie.

Mija 10 lat od zawalenia hali targowej w Katowicach. Poruszające wspomnienia ratownika

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

- Pamiętam pacjenta przygniecionego bardzo ciężkim elementem konstrukcji, który był bardzo spokojny - wspomina Michał Wrodarczyk, ratownik medyczny, który brał udział w akcji ratunkowej po zawaleniu hali Międzynarodowych Targów Katowickich w 2006 r. Jak dodaje ratownik, sytuacja była dramatyczna, gdyż miał on świadomość, że nie zdoła pomóc człowiekowi uwięzionemu pod gruzami. 

30 tys. działek narkotyków i 170 tys. zł w rękach śląskiej policji. 5 handlarzy narkotykami w areszcie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Pięciu mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami na dużą skalę zatrzymała śląska policja. W ich mieszkaniach znaleziono ok. 170 tys. zł, pistolet, narkotyki oraz wagi do ich porcjowania. - Mówimy o 30 tys. działek, które nie trafiły na rynek, wartości ok. miliona złotych, przede wszystkim o marihuanie i o amfetaminie - mówi rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp.

Pasażerowie zdenerwowani, pociągi nie przyjeżdżają. Opóźnienia na kolei z powodu mrozów

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Z powodu mrozu pasażerowie na Śląsku mają problemy z połączeniami kolejowymi. Na niektórych trasach w województwie opóźnienia dochodzą do dwóch godzin. Wszystko dlatego, że tej nocy było tam wyjątkowo mroźno (-18 st. C) i pękły złącza, co spowodowało brak napięcia w sieciach trakcyjnych. - Lekkie przymrozki są. Rozumiem to, ale nie powinno być takich opóźnień - skarży się pasażer jadący na Słowację.

Górnicy z Kompanii Węglowej domagają się 14 pensji. Na swoich warunkach

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Po fiasku czwartkowych (11.02) negocjacji z zarządem Kompanii Węglowej, związkowcy nie ustępują. Mówią, że nadal chcą porozumienia w sprawie wypłaty 14. pensji i ustalenia przeciętnego wynagrodzenia w spółce - ale na swoich warunkach. Zarząd KW zgodził się na wypłatę "czternastki" w dwóch ratach, co nie zadowala działaczy górniczych. 

Potrącił 88-latka i odjechał. Pieszy nie żyje, kierowca z zarzutem

Policja Śląska/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Policjanci zatrzymali 22-letniego kierowcę opla, który potrącił 88-letniego mężczyznę na ulicy Granicznej w Katowicach i odjechał z miejsca wypadku nie udzielając ofierze wypadku żadnej pomocy. Przechodzień zmarł mimo reanimacji. Po kilkudziesięciu minutach kierowca wrócił na miejsce wypadku. 

Brutalny napad z bronią na sklep w Rybniku. Policja szuka sprawcy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Mężczyzna w czarnej kominiarce i rękawiczkach wszedł do sklepu w Rybniku i zaszantażował ekspedientkę przedmiotem przypominającym broń. Przestępca zabrał szufladę z kasy fiskalnej i uciekł. Kierunek jego ucieczki zdradziły ślady na śniegu. - Może ktoś był o tej porze w tej okolicy i coś widział, może zna kogoś, kto miał przedmiot przypominający broń i od tego dnia zaczął dysponować większą kwotą.

15 tysięcy złotych na ulicy w Katowicach. Wysadzili bankomat i uciekli

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

W nocy w Katowicach jeden z mieszkańców usłyszał duży huk i zadzwonił na policję, bo myślał, że to napad na sklep. Funkcjonariusze zastali na miejscu wysadzony bankomat i znaleźli na ulicy 15 tysięcy złotych rozrzucone dookoła. - Sprawców na miejscu już nie było - mówi mł. asp. Sebastian Imiołczyk a policji w Katowicach. Nie wiadomo, ile pieniędzy udało im się ukraść.

Pierwsza ofiara mrozów na Śląsku. 41-letni mężczyzna zamarzł w pustostanie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

W Katowicach w pustostanie znaleziono zwłoki 41-letniego mężczyzny. Przyczyną śmierci było najprawdopodobniej wychłodzenie organizmu. - Jest to pierwsza ofiara mrozów na Śląsku w tym roku - poinformował nadkom. Jacek Pytel z katowickiej policji.

Andrzej Duda złożył kwiaty przed pomnikiem poległych górników katowickiej kopalni Wujek

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

W 34. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego prezydent Andrzej Duda złożył w niedzielę kwiaty przed pomnikiem poległych górników katowickiej kopalni Wujek. Potem przez ponad 20 minut prezydent zwiedzał mieszczące się w pobliżu pomnika Muzeum Izbę Pamięci Kopalni Wujek – prowadzone od 2011 r. przez Śląskie Centrum Wolności i Solidarności.