joomla templates top joomla templates template joomla

Bójka w centrum Katowic, zginął 19-letni mężczyzna, były piłkarz GKS-u Katowice

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Kilkunastu mężczyzn biło się nad ranem w ścisłym centrum Katowic. 19-latek został dźgnięty nożem w klatkę piersiową. Chłopak zmarł w szpitalu. Jak podał rzecznik katowickiej policji, był piłkarzem młodzieżowych drużyn GKS-u Katowice. Jednocześnie zostały wykluczone porachunki pseudokibiców. 

Pożar na parkingu w Czechowicach-Dziedzicach. Spłonęły cztery tiry

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Cztery tiry doszczętnie spłonęły na jednym z parkingów w Czechowicach-Dziedzicach. Ogień zauważył w nocy patrol policji. Na miejsce przybyło siedem jednostek straży, które do rana walczyły z ogniem. Przyczyny wybuchu pożaru nie są na razie znane.

Kolorowy proszek i mnóstwo radości. W Katowicach odbył się Festiwal Kolorów

tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

Setki osób, kolorowy proszek i mnóstwo dobrej zabawy - tak wyglądał Festiwal Kolorów w Parku Śląskim. Impreza wzorowana jest na hinduskim święcie Holi. Organizatorzy do udziału zapraszają wszystkich, ponieważ jest to przede wszystkim festiwal uśmiechu. 

Kłęby dymu nad Katowicami. 30 zastępów straży gasi pożar hurtowni zabawek

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Płonie hurtownia zabawek w Katowicach. Na miejscu jest 30 zastępów straży pożarnej. Nie ma informacji o poszkodowanych - wszystkim pracownikom hurtowni udało się ewakuować. - W hali znajdowały się zabawki, głównie tworzywa sztuczne. 

Policjanci testują drony i obserwują przejścia dla pieszych

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Policjanci ze śląskiej drogówki we współpracy z Politechniką Śląską testują drony, które będą rejestrować kierowców i pieszych łamiących przepisy. Drony umożliwią funkcjonariuszom sprawdzanie stosowania się użytkowników drogi do sygnalizacji świetlnej, właściwego przekraczania jezdni przez pieszych, a także wykroczeń, takich jak nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na "pasach".

Policjant strzelił w stronę kibica, został skazany. "To groźny wyrok dla całej służby"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Policjanci będą bać się interweniować - mówi policyjny związkowiec Rafał Jankowski, komentując wyrok, jaki usłyszał tyski funkcjonariusz. Sąd skazał Tomasza K. na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu i dwuletni zakaz wykonywania zawodu za to, że część pocisku, który wystrzelił, trafiła w twarz kibica. Stało się to podczas awantury na peronie kolejowym. 

Miejski monitoring pomocny w ujęciu złodzieja

A.W./eSerwis.info; info/foto: Komenda Policji, Katowice włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Kryminalni z katowickiej szóstki zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który kilka dni wcześniej okradł 44-letniego mieszkańca Mysłowic. Jak się okazało nie było to jedynie przewinienie złodzieja. W chwili zatrzymania posiadał przy sobie dowód innego przestępstwa. 

Dwie "Pomarańczarki", obie oryginalne, na ścianie sali wystawowej w Muzeum Śląskim

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

Wielu myśli, że jest jedna, ale są aż dwie. "Pomarańczarkę" - w dwóch odsłonach - Aleksandra Gierymskiego podziwiać i porównywać można w katowickim Muzeum Śląskim. W ramach Nocy Muzeów można też było obejrzeć dzieła, które przed laty zostały utracone, a teraz udało się je odzyskać. 

Pielgrzymka na rolkach i hulajnogach wyruszyła z Katowic

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Już po raz trzeci z Katowic wyruszyła pielgrzymka… na rolkach i hulajnogach! W tym roku to kolejny etap śląskich przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Na rolkach młodzi w lipcu ruszą też na spotkanie z papieżem Franciszkiem. 

Ojciec od 4 latach gwałcił swoją córkę. Grozi mu 12 lat więzienia

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który przez cztery lata gwałcił swoją córkę. Podejrzany został tymczasowo aresztowany. Grozi mu 12 lat więzienia. - Z naszych ustaleń wynika, że ten mężczyzna gwałcił córkę od 2012 roku, czyli momentu kiedy dziewczynka miała 12 lat - poinformował nadkom. 

"Myśleli, że kupa kasy jest". Zatrzymano podejrzanych po bestialskim zabójstwie emerytki w Piekarach Śl.

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

W jednym z domów jednorodzinnych w Piekarach Śląskich policjanci znaleźli związaną, martwą kobietę. Sekcja zwłok jako przyczynę śmierci wskazała uduszenie wymiocinami i obrażenia głowy. Kilka godzin po odkryciu zatrzymano 25-latka i 15-latkę - informuje asp. Dagmara Wawrzyniak z miejscowej policji.