joomla templates top joomla templates template joomla

Katowickie Centrum Zdrowia Dziecka wraca do pracy. Woda jest już czysta

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach (GCZD) wznawia przyjęcia. W przebadanych próbkach wody nie wykryto bakterii z grupy coli. W czwartek z powodu zagrożenia zakażeniem szpital wstrzymał przeprowadzanie zabiegów i przyjmowanie nowych pacjentów, wprowadzono także tymczasowy zakaz odwiedzin.

Bakterie w wodzie w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Wstrzymane zabiegi

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach wykryto obecność bakterii E. coli. Szpital przestał przyjmować pacjentów. Nie są wykonywane żadne zabiegi, oprócz sytuacji zagrożenia życia. - Sytuacja jest opanowana - zapewnia Bartosz Grzybowski z katowickiego szpitala. 

Rzecznik KGHM: Dwóch górników zginęło, a trzeci jest w ciężkim stanie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Dwóch górników nie żyje, a jeden jest w ciężkim stanie po wypadku w kopalni miedzi Polkowice-Sieroszowice. Na pracujących pod ziemią górników oberwał się strop. Na miejscu zginęli 27-letni mieszkaniec Legnicy i 44-letni mieszkaniec Lubina. Do szpitala trafił 47-latek z Lubina. 

Bójka w centrum Katowic, zginął 19-letni mężczyzna, były piłkarz GKS-u Katowice

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Kilkunastu mężczyzn biło się nad ranem w ścisłym centrum Katowic. 19-latek został dźgnięty nożem w klatkę piersiową. Chłopak zmarł w szpitalu. Jak podał rzecznik katowickiej policji, był piłkarzem młodzieżowych drużyn GKS-u Katowice. Jednocześnie zostały wykluczone porachunki pseudokibiców. 

Miejski monitoring pomocny w ujęciu złodzieja

A.W./eSerwis.info; info/foto: Komenda Policji, Katowice włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Kryminalni z katowickiej szóstki zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który kilka dni wcześniej okradł 44-letniego mieszkańca Mysłowic. Jak się okazało nie było to jedynie przewinienie złodzieja. W chwili zatrzymania posiadał przy sobie dowód innego przestępstwa. 

Dwie "Pomarańczarki", obie oryginalne, na ścianie sali wystawowej w Muzeum Śląskim

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

Wielu myśli, że jest jedna, ale są aż dwie. "Pomarańczarkę" - w dwóch odsłonach - Aleksandra Gierymskiego podziwiać i porównywać można w katowickim Muzeum Śląskim. W ramach Nocy Muzeów można też było obejrzeć dzieła, które przed laty zostały utracone, a teraz udało się je odzyskać. 

Policyjny pościg w Katowicach. Uciekinierzy zatrzymani

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Dwaj mężczyźni, którzy w nocy z czwartku (22.09) na piątek potrącili policjanta, są już w rękach funkcjonariuszy. 26- i 20-latek zostali zatrzymani po nocnych poszukiwaniach. Kilkadziesiąt godzin wcześniej uciekali przed policyjną kontrolą. 

Kolejni zatrzymani i zarzuty po śmierci 19-latka

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Cztery osoby zatrzymano w związku ze sprawą śmierci 19-latka. Chłopak zginął od dwóch ciosów nożem przed dworcem kolejowym w Katowicach. Trzy osoby usłyszały zarzuty uczestnictwa w bójce ze skutkiem śmiertelnym. Wśród zatrzymanych jest ojciec 19-latka.

Pożar na parkingu w Czechowicach-Dziedzicach. Spłonęły cztery tiry

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Cztery tiry doszczętnie spłonęły na jednym z parkingów w Czechowicach-Dziedzicach. Ogień zauważył w nocy patrol policji. Na miejsce przybyło siedem jednostek straży, które do rana walczyły z ogniem. Przyczyny wybuchu pożaru nie są na razie znane.

Kolorowy proszek i mnóstwo radości. W Katowicach odbył się Festiwal Kolorów

tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice kulturalne

Setki osób, kolorowy proszek i mnóstwo dobrej zabawy - tak wyglądał Festiwal Kolorów w Parku Śląskim. Impreza wzorowana jest na hinduskim święcie Holi. Organizatorzy do udziału zapraszają wszystkich, ponieważ jest to przede wszystkim festiwal uśmiechu. 

Kłęby dymu nad Katowicami. 30 zastępów straży gasi pożar hurtowni zabawek

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Katowice wiadomości

Płonie hurtownia zabawek w Katowicach. Na miejscu jest 30 zastępów straży pożarnej. Nie ma informacji o poszkodowanych - wszystkim pracownikom hurtowni udało się ewakuować. - W hali znajdowały się zabawki, głównie tworzywa sztuczne.